48°F / 39°F

Published 11 months ago

By Serbian Times

CRNO-BELI OSTALI BEZ FAJNAL-FORA: Real u majstorici nestvarnim preokretom pobedio Partizan!

Košarkaši Partizana izgubili su protiv Reala u Madrida u petom meču četvrtfinalne serije u Evroligi rezultatom 98-94.

Crno-beli su slavili na prva dva susreta u Madridu, ali je Real uspeo da vrati prednost domaćeg terena, pošto je pobedio dva puta u Beogradu.

Partizanu se za ovaj meč vratio kapiten Kevin Panter nakon suspenzije, dok je Real bio bez pomoći Geršona Jabuselea i povređenog Gabrijela Deka.

Tim Željka Obradovića je prvo poluvreme dobio sa 16 razlike, a početkom treće četvrtine imao i 18 poena viška, ali ni to nije bilo dovoljno da vizira put u Kaunas.

Crno-beli su odigrali katastrofalno u odbrani u drugih 20 minuta, kada su primili 59 poena.

Partizan je imao i 2:0 u seriji, ali je Real vezao tri pobede i prošao u završnicu.

Real će na Fajnal-foru 19. maja igrati protiv Barselone, dok se u drugom polufinalu sastaju Olimpijakos i Monako.

U ekipi Partizana Panter je bio najefikasniji sa 28 poena, Egzum je postigao 16 poena, Lesor 13, a Papapetru 10.

Musa je bio najefikasniji u Realu sa 20 poena. Ključni čovek utakmice bio je Serhio Rodrigez, koji je postigao 19 poena. Od toga je 13 postigao u poslednjoj četvrtini. Hezonja je završio utakmicu sa 13 poena, a Tavares 12.

Crno-beli su odlično šutirali za tri poena u prvom poluvremenu, a na kraju završili sa 15 trojki iz 29 pokušaja. Crno-beli su podbacili u parametru u kome su tokom sezone bili među najboljima, a to je šut za dva poena. Pogodili su svega 12 šuteva iz 32 pokušaja.