57°F / 41°F

Published 1 month ago

By Serbian Times

BRAVO, ANJA! Srpska plivačica osvojila zlato i srebro na mitingu u Rijeci!

Anja Crevar je osvojila zlato na 400 mešovito i srebro na 400 slobodno na mitingu u Rijeci.

Posle velikog uspeha na Svetskom prvenstvu u Kataru, gde je osvojila četvrto mesto, Anja Crevar je nastavila sa dobrim rezultatima i na mitingu u Rijeci.

Najbolja srpska plivačica prvog dana je bila druga na 200 slobodno, a drugog dana takmičenja osvojila je zlato na 400 mešovito i srebro na 400 slobodno.

Četvrta sa nedavno završenog Svetskog prvenstva u Dohi, nije imala pravu konkurenciji na 400 mešovito, pa se praktično samo okupala za ostvarenje 4:51,20. Bila je sedam sekundi brža od drugoplasirane Iman Avdić.

Na istoj distanci, ali slobodnim stilom bila je druga sa 4:15,85. U samom finišu je napala Janju Šegel, ali je ipak Slovenka bila za 35 stotinki brža.