Administracija Džo Bajdena objavila je skraćeni izveštaj o povlačenju američkih trupa iz Avganistana, poručivši kako „nije bilo znakova da bi više vremena, sredstava ili više Amerikanaca” moglo iz temelja da promeni situaciju. Prethodni predsednik Donald Tramp okrivljen da je ograničio opcije za delovanje na terenu.
Bela kuća u dokumentu na 12 stranica oštro je kritikovala administraciju bivšeg predsednika Donalda Trampa, poručivši da je Bajden nasledio haotičnu, iscrpljenu operaciju u Avganistanu koja je uveliko ograničila mogućnost da se efikasno odgovori.
„Tranzicije su važne”, kazao je portparol Veća za nacionalnu bezbednost Džon Kirbi dodavši da je Bajden mogao da bira hoće li povući sve američke jedinice ili obnoviti borbu protiv talibana.
Bajdenova administracija nije od Trampove dobila ništa o Avganistanu, saopštila je Bela kuća.
POVEZANE TEME:
POVRATAK DINASTIJE: Kenedi izazvao Bajdena, ulazi u trku za predsedničku kandidaturu!
DONALD TRAMP: Optužnica je neviđeno mešanje u izbore, moj jedini zločin je odbrana Amerike!
Izvor: Politika
Foto: Printscreen YouTube / Global News