„Misija EP-a je imala poseban sastanak sa studentima jer su oni nezaobilazni faktor na srpskoj političkoj sceni u ovom trenutku. Imali smo predstavnike dva univerziteta, i to one koje su delegirali plenumi, tako da pretpostavljam da to ukazuje da njihovu internu dinamiku koja još uvek traje“, rekao je za Danas profesor Vladimir Prebilič, poslanik Evropskog parlamenta iz grupe Zelenih.

On tako odgovara na pitanje Danasa da li je razgovarao sa studentima i da li je dovoljno da razgovara sa njih par pa da stekne utisak o celom pokretu imajući u vidu njegovu heterogenost i u pogledu EU.

„Ono što je bila naša poruka njima jeste da je za pobedu potrebna sinergija svih. Srbija nema luksuz da olako odbacuje pruženu ruku političkih boraca protiv ovog režima samo zato što pripadaju političkim strankama. Krvava košulja Borka Stefanovića, hapšenja članova PSG-a i fizički napadi na članove ZLF-a moraju da budu ulaznica na taj sastanak jer studentska pozicija, da se oni sklone posle više od decenije beskompromisne borbe pod izgovorom „da ste nešto mogli do sada biste uradili”, već sada može da se primeni i na njih – vaša borba traje godinu i po dana skoro, i može da prođe i godinu još i tako dalje, i gde smo stigli?“, kaže Prebilič i dodaje:

PROČITAJTE VIŠE:

„Zato je važno da sve pro-demokratske snage u Srbiji – studenti i akademska zajednica, proevropske političke stranke i civilno društvo sednu zajedno kako bi napravili društveni konsenzus o tome gde Srbija treba da ide – i pre i posle izbora, kada god oni bili“.

Podsetimo, Vladimir Prebilič je član misije EP, koja je boravila u Srbiji, kako bi prikupila podatke o stanju demokratije. Jedini je iz te misije posetio Novi Sad, odao poštu žrtvama stradalim u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici, i potom se sastao sa predstavnicima akademske zajednice.

OSTALE TEME:

U SRBIJI UHAPŠEN NAJVEĆI AMERIČKI PREVARANT: Ahmed preko bolnice u Čikagu proneverio 300 miliona dolara, postao milijarder pomoću COVID testova! (VIDEO)

„TERITORIJALNI SPOROVI OKO DONJECKA KLJUČNI PROBLEM“: Rubio najavio novi sastanak Rusije i Ukrajine u Abu Dabiju!

DOGOVOR VREDAN 22 MILIJARDE DOLARA: Ruski Lukoil prodao većinu imovine u inostranstvu Amerikancima!

„TI SI ZA NAS NAJVEĆI IKADA“: Vaterpolisti Srbije poslali moćnu VIDEO poruku Đokoviću pred polufinale!

SRPKINJA U FINALU AUSTRALIJAN OPENA: Aleksandra Krunić i Danilina obezbedile borbu za titulu!

Izvor: Nova.rs, Foto: 021.rs

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *