43°F / 36°F
39°F / 34°F

Published 12 months ago

By Antonije Kovačević

VUČEVIĆ DONEO VELIKU POBEDU ČIKAGU: U poslednjim sekundama presudio Torontu! (VIDEO)

Košarkaši Čikaga plasirali su se u drugi krug Plej-Ina NBA lige nakon što su večeras na gostujućem terenu savladali Toronto sa 109-105 posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Poslednje vođstvo pre poslednjih minut i po Bulsi su imali još u prvoj četvrtini (29-28), nakon čega je domaći tim Reptorsa preuzeo kontrolu utakmice u svoje ruke, a najveću prednost od 18 poena imao je sredinom treće četvrtine.

A onda je na scenu stupio Zak Levin, koji je postigao čak 30 poena u drugom poluvremenu, ukupno 39 (šut 12 od 22), uz 6 skokova i 3 asistencije zaslužio epitet igrača utakmice. Podršku su mu pružili Demar Derozan sa 23 koša, 7 skokova i 3 dodavanja, te naš Nikola Vučević, koji je dao 14 poena uz 13 uhvaćenih lopti i 4 asistencije.

Ono što je najvažnije, Vučeviću ruka nije zadrhtala kada je bilo najpotrebnije, kada je na 10 sekundi do kraja, pri rezultatu 107-105, pogodio oba slobodna bacanja i tako overio pobedu Čikaga, koji se tako plasirao u drugo kolo doigravanja, u kome će se u petak sastati sa Majamijem.

Pobednik će zauzeti osmo mesto i u prvom kolu plej-ofa ići na noge najboljoj ekipi Istoka, Milvoki Baksima. Toronto ide na prinudni odmor do početka sledeće sezone.

Piše: A.K. Foto: NBC Sports