Sastanak svih rektora univerziteta u Srbiji sa premijerom Đurom Macutom predviđen je za danas u 13 časova u Vladi Srbije, rekli su FoNetu izvori Univerziteta u Beogradu, koji najavljuju da će se razgovarati o aktuelnoj situaciji na univerzitetima i načinu da se akademska godina privede kraju.

Posle prothodnog sastanka, 9. juna, rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić rekao je da je taj susret bio najkonstruktivniji do sada.

Prema njegovoj tadašnjoj oceni, premijer je „razumeo je šta su naš zahtevi“ i svi zajedno pokušavamo da tim zahtevima izađemo u susret.

Posle tog sastanka stigla je i vest o dogovoru o upisu budućih brucoša i tome da Vlada Srbije do kraja juna odobri upisne kvote.

Ubrzo je i saopšteno i da je Vlada Srbije stavila van snage Zaključak o obrazovanju Radne grupe za analizu finansiranja i performansi visokog obrazovanja i izradu Nacrta zakona o visokom obrazovanju, što je bio jedan od zahteva akademske zajednice.

OSTALE TEME:

TRAMP OBJAVIO: Izrael i Iran dogovorili prekid vatre za 6 sati, kad završe tekuće akcije! Čestitam svima!

IZA KULISA PREKIDA VATRE: Kako je Iran „spasao čast“ bombardujući napuštenu američku bazu, u dogovoru sa Trampom!

KAKO JE ZAPRAVO OKONČAN SUKOB IRANA I IZRAELA: Tramp odigrao šahovsku igru, svi napadi bili unapred dogovoreni, na kraju: Vuk sit, ovce na broju!

RUSKA OBAVEŠTAJNA SLUŽBA DEMANTOVALA VUČIĆA: „Srbija povećava izvoz oružja Ukrajini uprkos pritisku Moskve!“

„KADA ZNANJE PRERASTE GRANICE – ZOVE BIA“: Studente pozivaju na informativne razgovore pred Vidovdan! (FOTO)

Izvor: Nova.rs, Foto: Vesna Lalić / Nova.rs