Tajler Robinson osumnjičen za ubistvo američkog konzervativnog komentatora i polemičara Čarlija Kirka pojavio se prvi put pred sudom, a njegovo ponašanje razbesnelo je mnoge Kirkove pristalice.

Tajler Robinson, kojem se stavlja na teret teško ubistvo, u sudnici je delovao dobro raspoložen, objavio je britanski Telegraf.

Robinson (22) se do sada pred sudom pojavljivao samo preko video-veze. Njegovi advokati tražili su zabranu snimanja suđenja, ali je sudija Toni Graf ipak dozvolio da se deo postupka snima, preneo je protal Nova.rs.

Optužen je da je 10. septembra ubio Kirka pucajući sa krova Univerziteta Juta Veli. Uhapšen je dva dana kasnije, posle potrage koja je obuhvatila celu državu. Robinson se tereti za i ometanje pravde i dva slučaja uticaja na svedoke. Tužilaštvo je najavilo da će tražiti smrtnu kaznu.

Na ročištu su bili i Robinsonovi otac, majka i brat. Iz bezbednosnih razloga, ruke i noge su mu bile vezane, ali je sudija zabranio da se ti prizori prikazuju u medijima.

Kako bi se sačuvala pretpostavka nevinosti, Robinson je nosio civilnu odeću, a ne zatvorski kombinezon.

Tajler Robinson na suđenju

Tokom ročišta se osmehivao porodici koja je sedela u prvom redu, gde je njegova majka, prema navodima, u jednom trenutku zaplakala.

Nacionalni i lokalni mediji, koji intenzivno prate slučaj i zbog činjenice da je reč o politički motivisanom atentatu, usprotivili su se zahtevima odbrane da se zabrane kamere u sudnici.

Udovica Čarlija Kirka, Erika Kirk, insistira na punoj transparentnosti, poručujući „Imamo pravo da kamere budu unutra.“

Na komemoraciji u septembru rekla je da oprašta ubici “jer je to ono što je Hrist učinio i ono što bi Čarli učinio”.

Čarli Kirk, otac dvoje dece, bio je jedan od najistaknutijih konzervativnih aktivista svoje generacije, poznat kao osnivač studentske organizacije „Tačka preokreta SAD“ i neformalni savetnik Donalda Trampa.

Prema porukama koje su istražitelji pronašli, Robinson je svom transrodnom partneru priznao šta je uradio, napisavši: „Imao sam priliku da eliminišem Čarlija Kirka i odlučio sam to da učinim.“

OSTALE TEME:

JOKIĆEVA SLATKA OSVETA VESTBRUKU: Denver zgromio Sakramento u gostima, Nikola nikad više poena za manje minuta! (VIDEO)

LAŽNA DOJAVA UZNEMIRILA BALKANCE U ČIKAGU: Nije bilo ICE racije u restoranu „Skadarliya“, montirana AI fotka izazvala uzbunu! (FOTO)

POSLALI UNIJI PISMO O SRBIJI: Grupa profesora sa Stanforda i Berklija reagovala na situaciju u DUNP!

SRBIN OKUPIO REPUBLIKANSKU ELITU U ČIKAGU: „Bodo Jokić može da se kandiduje za guvernera, ljudi ga obožavaju!“ (VIDEO)

KOSOVO POČELO PRIJEM DEPORTOVANIH IZ AMERIKE: Prva dva proterana migranta stigla u Prištinu!

Izvor: N1; Foto: Printscreen X

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *