Vlada Republike Srbije je na današnjoj sednici donela rešenje o izdvajanju 350 miliona dinara (oko tri miliona evra) iz tekuće budžetske rezerve za sanaciju štete nastale usled požara, pomoć najugroženijima kao i obnovu pogođenih područja, saopštilo je Ministarstvo finansija.

Prema donetom rešenju, sredstva su namenjena za pomoć građanima čija su domaćinstva, poljoprivredna imanja i stočni fond oštećeni ili uništeni u požarima.

PROČITAJTE VIŠE:

Istovremeno, Vlada je formirala Komisiju za sanaciju šteta nastalih zbog požara, koja je danas održala svoj prvi sastanak, naveo je ministar finansija Siniša Mali

Zadatak ovog tela je da prikuplja i obrađuje podatke o nastaloj šteti na terenu.

„To znači da će oštećeni građani u najkraćem roku dobiti sredstva za obnovu svojih domaćinstava, kao i za sanaciju štete u poljoprivredi i stočnom fondu. Trenutno nam je apsolutni prioritet pomoć ljudima, i tako će biti dok se i poslednje domaćinstvo ne obnovi. Građani neće ostati sami u ovome, zajedno ćemo sve rešiti i prevazići“, istakao je Mali u pisanoj izjavi.

OSTALE TEME:

UNIŠTENE STOTINE KUĆA: Požari u Topličkom okrugu stavljeni pod kontrolu, ali šteta je ogromna!

„ODRADILI SMO ODLIČAN POSAO“: Tramp ponovo o Srbiji i Kosovu, ovoga puta u društvu Netanjahua! (VIDEO)

OBJAVLJEN IZVEŠTAJ EU O SRBIJI: Kašnjenja u izboru REM-a, manjkavosti u pravosuđu i slabosti u borbi protiv korupcije!

JOKIĆ ODBIO DA POTPIŠE NOVI UGOVOR SA DENVEROM: Evo zbog čega se Srbin odlučio na ovakav potez! (FOTO)

NEMANJA VIDIĆ PODRŽAO BLOKADE: Bivši kapiten objavio snimak iz Užica uz moćnu poruku! (VIDEO)

Izvor: Nedeljnik, Foto: BETAPHOTO / Sasa Djordjevic