Jevgenija Šiškova i Vadim Naumov, ruski klizači, bili su u avionu „American Airlinesa“ koji se srušio u blizini Nacionalnog aerodroma Regan u Vašingtonu.
Ovu vest prenela je ruska novinska agencija „TASS“, ali još uvek se čekaju potvrde, kao i informacije o ostalim žrtvama.
Šiškova i Naumov osvojili su Svetsko prvenstvo u umetničkom klizanju u parovima 1994. godine.
U avionu koji se srušio navodno je bilo 64 osobe, koje su letele iz Vičite za Vašington.
Pomenuti sportski par se navodno vraćao sa takmičenja. Prema pisanju medija, prvenstvo SAD u umetničkom klizanju održano je u Vičiti u Kanzasu od 21. do 26. januara. Njihov sin, umetnički klizač Maksim Naumov, zauzeo je četvrto mesto na turniru. Nema informacije da li je i Maksim bio u avionu u trenutku nesreće.
PROČITAJTE VIŠE:
Pored zlata sa Svetskog prvenstva 1994. godine, Šiškova i Naumov su osvojili srebro (1995) i bronzu (1993) na Svetskom prvenstvu. Oni su takođe četvorostruki osvajači bronzanih medalja na Evropskim prvenstvima (1991-1993, 1995) i srebrni na Evropskom prvenstvu 1994. godine.
Nakon što su okončali karijere, prebacili su se na trenerski posao, kojim su se bacili u SAD.
„Ovi sportisti, treneri i članovi porodice vraćali su se kući sa Nacionalnog razvojnog kampa koji je održan u vezi sa Prvenstvom SAD u umetničkom klizanju u Vičiti, Kanzas. Slomljeni smo ovom neopisivom tragedijom i porodice žrtava su u našim srcima. Nastavićemo da pratimo situaciju i objavićemo više informacija kako budu dostupne“, piše u saopštenju upravnog tela za američko umetničko klizanje.
POVEZANE TEME:
HTEO DA UBIJE MINISTRE: Otkriveni detalji hapšenja naoružanog muškarca kod Kapitola!
Izvor: Nova.rs, Foto: X @nexta_tv



