Predsednik Denver Nagetsa Džoš Krenke potvrdio je da klub čekaju značajne igračke promene ovog leta, ali da Nikola Jokić sigurno ostaje centralna figura franšize.
Nagetsi su i drugu sezonu zaredom završili daleko od borbe za titulu, nakon što su 2023. godine dominantno osvojili šampionski prsten. Od tada Denver nije uspeo da zadrži nivo igre koji ga je doveo do najvećeg uspeha u istoriji kluba.
Nekoliko dana posle eliminacije od Minesota timbervulvsa u prvom kolu plej-ofa, Krenke je na konferenciji za medije najavio moguće velike rezove u rosteru.
„Svi koji navijaju za Denver treba da budu frustrirani. U ovom trenutku sve je opcija, pa i da tim ostane isti. Sve je na stolu osim Jokićevog odlaska. To želim jasno da naglasim, jer su neke moje prošlogodišnje izjave pogrešno protumačene“, rekao je Krenke.
Josh Kroenke on upcoming Nuggets offseason:
— Underdog NBA (@UnderdogNBA) May 8, 2026
"I think that everything is gonna be on the table outside of trading Nikola [Jokic]." pic.twitter.com/GwvUW1Lud7
Tako je praktično otklonjena svaka dilema oko budućnosti srpskog centra, koji će i naredne sezone predvoditi Nagetse. Ipak, sve ukazuje na to da bi Jokić mogao da dobije značajno izmenjen tim oko sebe.
Krenke je potvrdio i da klub ima poverenje u trenera Dejvida Adelmana.
„Verujem u Adelmana. Mislim da je uradio dobar posao ove sezone, iako je prošao kroz veoma teške trenutke“, istakao je Krenke.
Govoreći o periodu od osvajanja titule do danas, predsednik Denvera naveo je da je klub iz tog procesa izvukao brojne pouke, kao i da zna kako se dolazi do trofeja, s obzirom na to da tokom svoje karijere bio deo šampionskih timova u NBA, NHL i NFL ligama, kao vlasnik Denver nagetsa, Kolorado avalanša i Los Anđeles remsa.
OSTALE TEME:
MARŠ BESMRTNOG PUKA ODRŽAN U BEOGRADU: Kolona veterana i potomaka obeležila Dan pobede nad fašizmom!
Izvor: RTS; Foto: NBA



