Teniser iz Srbije Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo ATP Mastersa u Madridu, pošto je posle preokreta pobedio Amerikanca Aleksandra Kovačevića.
Hamad Međedović je posle preokreta savladao Aleksandra Kovačevića rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 7:5, 6:4.
Meč je trajao dva sata i 22 minuta.
Međedović je odigrao slab prvi set, iako se dobro držao u uvodnom delu. Kovačević je iskoristio jedan veoma loš servis gem Hamada i u devetom gemu je napravio brejk, da bi u desetom odservirao za vođstvo u setovima.
Huge comeback by Hamad Medjedovic over Kovacevic in his Masters 1.000 debut in Madrid.
— Luka Nikolić (@luksie1) April 25, 2024
A bit rusty from not playing much this year (just a few matches in total IN 2024), but a sign of great things to come.
Gets Jiri Lehecka next, who he beat in Astana last year in straights. pic.twitter.com/hmGgHq0LB5
Vodila se velika borba u drugom setu, gde je Međedović pri rezultatu 1:1 spasao jednu brejk loptu, pa pri rezultatu 6:5 propustio četiri brejk i set lopte, ali petu nije. Koristi je i dolazi do izjednačenja u setovima.
U trećem setu, Hamad je napravio brejk u 10. gemu, kada je Kovačević servirao za ostanak u meču i tako je Međedović došao do pobede.
Naredni rival mu je 30. nosilac iz Češke, Jiri Lehečka.
PROČITAJTE VIŠE:
NOVAK ĐOKOVIĆ SLEDEĆI DŽEJMS BOND: Stigla i ponuda, ATP objavom zbunio sve! (VIDEO)
Izvor: Sportal
Foto: Peđa Milosavljević/ Starsport



