Studenti Fakulteta tehničkih nauka poslali su poruku o Novaku Đokoviću, koji je više puta podržao borbu mladih za bolje sutra u Srbiji.

Najbolji srpski teniser nastavlja da pumpa na Vimbldonu, što predstavlja simbol studentskih protesta koji su se i oglasili.

Novak Đoković je rekao da će pumpati posle svake pobede na Vimbldonu i to i radi. Tako je bilo i posle pobede nad Miomirom Kecmanovićem (6:3, 6:0, 6:4) u subotu u trećoj rundi londonskog grend slema, zbog čega je reagovao Vimbldon.

Šta će biti ako Novak pobedi u Londonu? Studenti imaju odgovor na to pitanje, poslali su poruku ako Đoković osvoji Vimbldon.

„Scena gde 100 ljudi uleće u jednu maricu je delovala ludo, ali zamislite scenu gde Đoković na balkonu ETF proslavlja pobedu uz ‘Pump It Up’. Živi bili pa videli. Luđi smo narod nego što deluje. Džabe tada brigade, vodeni topovi, ćacilendi… Biće nas milion“, poručili su studenti ETF.

Đoković objasnio Englezima pumpanje

„Na našem jeziku se to kaže ‘pumpaj’, na engleskom je to ‘Pump it up’. To je pesma koju pevam sa svojom decom. Dušo (Tara), hoćeš da pokažeš kako pumpamo“, upitao je Novak ćerkicu kada ju je ugledao na ekranu.

„To je mala tradicija koju imamo. Nastavićemo da pumpamo na Vimbldonu“, rekao je Novak, a simpatična Tara je demonstrirala plesnu tačku porodice Đoković.

O samom meču je Nole rekao da je uživao i naglasio da je prijatelj sa Kecmanovićem.

„Uživao sam, osim možda u poslednjih nekoliko gemova. Bilo je malo napetosti na kraju. Nikaka nije lako igrati protiv prijatelja. Miomir je sjajan momak, neko koga znam već mnogo godina. Susretali smo se na različitim podlogama, mi smo pre svega prijatelji, saigrači. Želim mu sve najbolje. Tu je i Voktor Troicki, on je naš Dejvis kup trener. Ovo mi je bio prvi meč a da se on nalazi u protivničkom boksu. Nadam se da se to više nikada neće desiti“, takođe je poručio Đoković uz osmeh.

Izvor: Nova Foto:

OSTALE TEME:

ŠTA JE SEVERINA PORUČILA TOMPSONU: Njena poruka na dan „najvećeg svetskog koncerta“ uzburkala Hrvatsku! (VIDEO)

VUČIĆ O STUDENTIMA: „Dođu vremena kad sav talog socijalni, mulj, sve najgore u jednom društvu ispliva

KSENIJA JE STUDENTSKA HEROINA: Ko je sutkinja koja je odbila da zatvori 12 studenata za „rušenje ustavnog poretka“

INTERVJU, OTAC SAŠA PETROVIĆ: Patrijarh i Sinod ne čine punoću crkve, već 350.000 vernika SPC koji su 15. marta bili u Beogradu! Studentska bitka je naša poslednja…

EVROPSKA POSLANICA IZ BELGIJE SE OBRATILA VUČIĆU: „Istinski vođa ne ućutkuje svoj narod, već mu omogućava slobodne i demokratske izbore“ (FOTO)