U mestu Sveti Križ Začretje u hrvatskom Zagorju istražitelji nastavljaju da rasvetljavaju okolnosti jedne od najtežih porodičnih tragedija poslednjih godina, u kojoj su život izgubili 46-godišnji muškarac i njegovo dvoje maloletne dece.

Prema dosadašnjim nezvaničnim informacijama, sumnja se da je otac usmrtio sedamnaestogodišnjeg sina i četrnaestogodišnju ćerku, potom podmetnuo požar u kući i izvršio samoubistvo. Komšije su ispričale da su pre izbijanja požara čule tri pucnja, ali policija za sada nije potvrdila uzrok smrti, piše Zagorje.com.

Kako prenose hrvatski mediji, majka dece u poslednje vreme nije živela u porodičnoj kući, već kod svoje porodice. Navodno je bračni par bio u procesu razdvajanja, a pitanje starateljstva nad decom bilo je dogovoreno, zbog čega, prema tvrdnjama izvora, ništa nije nagoveštavalo ovakvu tragediju.

Policija je saopštila da su tokom uviđaja na spratu porodične kuće pronađena tela dve maloletne osobe i 46-godišnjeg muškarca.

U saopštenju se navodi i da je utvrđeno kako je požar bio podmetnut u više prostorija kuće, što dodatno komplikuje istragu i rekonstrukciju događaja.

Zbog tragova požara na svim telima istražitelji za sada ne mogu da potvrde da li su žrtve stradale od prostrelnih rana ili na drugi način. Konačan odgovor trebalo bi da daju rezultati obdukcije, koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku u Zagrebu.

Ministar: Porodica nije bila u sistemu socijalne zaštite

Hrvatski ministar rada, penzijskog sistema, porodice i socijalne politike Alen Ružić izjavio je da porodica nije bila evidentirana u sistemu socijalne zaštite.

„Porodica nije bila ni u kakvom kontaktu, bilo službenom ili savetodavnom, sa sistemom socijalne zaštite. Do sada kao sistem nismo imali nikakve informacije o njima“, rekao je Ružić.

On je uputio saučešće majci i članovima porodice i poručio da su interventni timovi spremni da pruže svu potrebnu pomoć, uključujući psihosocijalnu i materijalnu podršku.

Dan žalosti u opštini

Načelnik opštine Sveti Križ Začretje Marko Kos najavio je da će, po završetku uviđaja, biti proglašen Dan žalosti.

„Ovo je tragedija za celo mesto. Nakon završetka uviđaja očekujemo zvanične informacije kako bismo mogli da proglasimo Dan žalosti. Ovo je tragedija koja nas je sve potresla“, rekao je Kos.

Policija nastavlja istragu, a okolnosti pod kojima su stradali otac i dvoje dece biće poznatije nakon rezultata obdukcije i završetka veštačenja.

OSTALE TEME:

NOVAC PREUSMEREN BEZ OBRAZLOŽENJA: Najbolji studenti i učenici Kraljeva ostali bez stipendija!

BRONZANA MEDALJA ZA SRBIJU: Jovana donela našoj zemlji drugo odličje na Evropskom prvenstvu u veslanju!

TEROR KOSOVSKE POLICIJE SE NASTAVLJA: Tri Srbina uhapšena za sedam dana zbog navodnih ratnih zločina!

NIJE OSTALO SAMO NA „DINO LOPOVE“: Besni fanovi pokreću kolektivnu tužbu protiv Merlina zbog skandala na koncertu u Sarajevu!

OGLASILA SE PORODICA JAKŠIĆ ČIJI JE HOTEL SRUŠEN NA GAZIVODAMA: „Specijalci su nam upali sa dugim cevima“!

IMPERIJA SE ŠIRI DRŽAVNIM NOVCEM: Firma Davora Macure dobila tender Pošte od 3 miliona evra za nabavku vozila!

Izvor: Nova.rs; Foto: Shutterstock

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *