Srpska atletičarka Angelina Topić pobedila je na Memorijalu „Boris Hanžeković“ u Zagrebu, čuvenom mitingu koji se održava po 76. put. Ona je sa preskočenih 1.94 ostavila konkurenciju iza i upisala prvo slavlje u letnjoj sezoni.
Nakon što je zauzela treće mesto na Dijamantskoj ligi u Rabatu, odnosno drugo u nadmetanju u Atini, sada se popela na prvo mesto. Angelina je iz trećeg pokušaja preskočila pobedničku visinu.
Prethodno je obarala po jednom i visine od 1.84 i 1.90, iz prve letela preko 1.80, 1.87 i 1.92, a na kraju i tri puta rušila na 1.97 metara.
Drugo mesto zauzela je Lamara Distan iz Jamajke sa preskočenih 1.92, dok je Italijanka Idea Peroni stala na visini od 1.90.
OSTALE TEME:
PREKO POLA PLATE ODE SAMO NA STAN: Beograd među pet najskupljih gradova za život u Evropi!
Izvor: Telegraf.rs, Foto: Printscreen Instagram @angelinatopic



