sport

SRBIJA U ČETVRTFINALU: Odbojkaši savladali Tursku i plasirali se među osam najboljih u Evropi!

Published

on

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u osmini finala Evropskog prvenstva reprezentaciju Turske rezultatom 3:2 u setovima.

Prethodno, Srbija je završila na drugom mestu u grupi sa četiri pobede i jednim porazom, od domaćina Poljske posle pet setova. Turska je završila takmičenje u grupi na trećem mestu sa skorom od tri pobede i dva poraza.

Srbija je u prvom setu održala čas odbojke Turskoj. Furiozno su krenuli naši odbojkaši na startu meča. Povela je Srbija 5:0, pa 8:1. Pucali su Atanasijević i Ivović, Jovović razigravao sve igrače, i sve je izgledalo savršeno.

Do kraja su Atanasijević, Ivović i Kovačević rutinski izrešetali protivnike i Srbija je lako došla do prednosti od 1:0.

I drugi set je krenuo u istom stilu. Sve je izgledalo kao u bajci. Serija od pet poena, neverovatni potezi za špice i ponovo je Turska bila primorana da traži tajm-aut.

Ovoga puta su Turci uspeli da spreče veću razliku, a u njihovim redovima se razigrao Denis Lagumdžija. do sredine drugog seta, Turska se vratila u egal, ali izabranici Slobodana Kovača su uspeli da naprave seriju od tri poena.

Činilo se da će i drugi set otići na našu stranu, ali je Lagumdžija malo po malo, servisima i napadima doneo izjednačenje, a onda furioznim servisima i potpuni preokret i izjednačenje u setovima.

U trećem setu smo videli veliku borbu od starta. Srbija je stekla tri poena prednosti koje je održavala, da bi u završnicu ušla sa pet poena prednosti. Činilo se da je kod rezultata 17:12 set gotov, ali su naši rivali ponovo odbili da se predaju i uspevali su ponoov da se vrate u set

Pri rezultatu 22:22, Savaš je poput Lagumdžije servisima razbio naš prijem i donosi svom timu veliki preokret.

Usledio je dramatičan četvrti set.

Igralo se poen za poen veći deo, a Srbija je uspevala na momente da se odlepi. U završnici seta su se razigrali Kovačević i Luburić koji donose četiri set lopte. Posle velike drame, Srbij aje iskoristila četvrtu i došla do petog seta.

U završnom delu igre izabranici Slobodana Kovača su, nakon egala i 4:4, stigli do dva poena viška, potom i 9:5. Kada je Turska u narednim minutima uhvatila ritam, prišla na 9:8, činilo se da bi moglo da bude neizvesno, ali su reprezentativci Srbije uspeli da sačuvaju prednost, i sa 15:12 obezbede mesto u osam najboljih, gde će odmeriti snage sa Holanđanima.

Poslednji međusobni susret su ove dve selekcije odigrale pre deset godina na Evropskom prvenstvu kada su naši odbojkaši bili ubedljivi i trijumfovali sa 3:0.