39°F / 34°F

Published 3 years ago

By admin

SRBIJA SIGURNA PROTIV UKRAJINE: Odbojkaši pobedili 3:0 u setovima!

Reprezentacija Srbije je odličnom igrom došla do druge pobede na Evropskom prvenstvu, nakon što je savladala Ukrajinu sa 3:0 u setovima (27:25, 26:24, 25:21).

U meču u kojem smo videli dva dramatična seta i rapsodiju naših u trećem setu koji je zamalo završio dramatično, briljirali su Atanasijević sa 16 poena i Kovačević sa 13.

Srbija je pobedom najavila i derbi grupe u trećem kolu protiv domaćina Poljske.

Odbojkaši su odlično otvorili meč i kombinacijom servisa i bloka vrlo brzo došli do tri poena prednosti. Međutim, Ukrajina je rešila da se bori za svaku loptu i do sredine seta se vraća u egal.

Tada se razigrao Aleksandar Atanasijević koji je poveo novi nalet Srbije koja serijom od 6:2, dolazi do 16:12 i tada se činilo da bi to moglo da bude prelomni trenutak.

Svesni da nemaju šta da izgube, reprezentativci Ukrajine su krenuli da serviraju na sve i ništa u čemu je prednjačio Plotnicki i set ulazi u dramatičnu završnicu. Iaako se na trenutak odlepila Srbija, Ukrajina je imala još jedan trzaj koji je set uveo u igru na razliku.

U igri nerava, bolja je bila Srbija i prvi set dobija rezultatom 27:25.

Kao da je to uticalo na našu ekipu koja u drugi set ulazi kao izduvan balon što Ukrajinci kojinisu prestajalai da rizikuju na servisu, koriste da se odlepe na tri poena razlike.

Kao u prvom setu, samo u obrnutim ulogama, Srbija stiže do 10:10, a Ukrajina pravi novu razliku.

Međutim, kako se bližila završnica, naši su počeli da serviraju sve bolje i bolje, a prednjačio je Uroš Kovačevič i u tom trenutku pravimo preokret za 23:20.

Tada jKovačević imao kontru da donese četiri meč lopte, ali je smečovao u sajlu i umesto rutinski osvojenog seta, usledila je nova drama.

Set odlazi na razliku poput prvog, ali ovoga puta naš primač ne greši i odličnim servisom je uspeo da završi i donese velikih 2:0.

To kao da je dalo krilima našim igračima koji od strata treće deonice kreću da igraju vrhunsku odbojku i za tili čas na servise Atanasijevića dolaze do 10:3. Činilo se tada da su se Ukrajinci predali, ato su pomislili i odbojkaši srbije pa rival malo po malo smanjuju razliku i stižu do izjednačenja od 16:16.

Sve je mirisalo na novu neizvešnu završnicu, ali pri rezultatu 20:20, odbojkaši Srbije vezuju četiri poena i ovoga puta uspevaju da privedu set kraju i ostvare i drugu pobedu.

Izvor: Nova.rs