73°F / 59°F

Published 3 years ago

By admin

SRBIJA POBEDILA LUKSEMBURG 4-1: Velika pobeda na putu ka Svetskom prvenstvu!

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Luksemburg u meču 4. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 4:1.

Srbiji je pobeda nad Luksemburgom bila potrebna kako bi napravial veliki korak ka jednom od dva mesta u grupi A, i krenuli su izabranici Dragana Stojkovića svim silama ka golu rivala od prvog sudijskog zvižduka. Prvi je pripretio Darko Lazović, doduše nehotice, pošto je njegov centaršut završio na prečki, potom je i Dušan Tadić šutnuo sa desetak metara, ali je golman Luksemburga Moris uspeo da spreči pogodak.

Spasa ipak nije bilo u 22. minutu, kada je brzu akciju Tadića i Sergeja Milinković-Savića Aleksandar Mitrović okončao udarcem kroz noge golmana rivala.

Nastavili su „orlovi“ da napadaju, konstantno su obletali oko gola rivala, a novu šansu su imali malo pred istek pola sata igre, pošto je Dušan Tadić centrirao a Mitrović nešto slabije bio postavljen, pa je njegov udarac glavom Moris uspeo da ukroti.

No, u 35. minutu uspeo je napadač Fulama bio znatno uspešniji, pošto je nakon prodora po levoj strani i centaršuta Kostića rutinski prosledio loptu u mrežu za svoj 46. gol u dresu reprezentacije, a sedmi od početka kvalifikacija.

Do kraja poluvremena Srbija je mogla do trećeg gola u poslednjem minutu, ali je Milinković-Savić prekombinovao, tačnije njegov pokušaj pasa petom ka Mitroviću nije prošao, pa je lepa akcija koju je započela reprezentativna „devetka“ propala, dok je Luksemburg najbolju priliku propustio u poslednjim momentima poluvremena, nakon ukradene lopte Bareira, pasa Rodrigeza na krilo i centaršuta Martinsa koji je Matija Nastasić uspeo da „skine“ pre nego što je lopta stigla do Danela Sinanija.

Promene nije blo do kraja prvog poluvremena, ali je početkom drugog već moglo da bude opasno po Srbiju, pošto je Olivije Til stigao do lopte u petercu i šutirao, ali je Predrag Rajković uspeo da je odbije u korner.

Već u narednom napadu Lazović je ponovo bio bez sreće, pošto je njegov centaršut nakon veoma lepe akcije Mitrovića i pasa Milinković-Savića jedan od defanzivaca ispred Mitrovića izbacio u korner, tik pored gola.
U 57. minutu Kostić je ukrao loptu, proleteo pored odbrane rivala, šutirao, ali je Moris ponovo bio na visini zadatka i zaustavio udarac po zemlji.

Nakon zatišja od nekih dvadesetak minuta tokom kojih je Luksemburg krenuo nešto ofanzivnije, gosti su uspeli da dođu do gola u 77. minutu nakon duge akcije i preko deset razmenjenih dodavanja koje je Olivije Til kruniosao prelepim golom.

Pet minuta kasnije bilo je 3:1 nakon centaršuta Nemanje Radonjića i udarca glavom Aleksandra Mitrovića. Napadač Srbije je tom prilikom udario Šanoa u potiljak jagodičnom kosti, zbog čega je ostao da leži na travi, a defanzivac Luksemburga je loptu sa trave sproveo u mrežu prilikom pada.

Četvrti gol mogao je da postigne Radonjić, ali je nakon dobre akcije sa pet metara neometan umesto u praznu mrežu loptu poslao visoko preko gola. Ipak, uspeli su „orlovi“ da stignu do četvrtog gola preko Nikole Milenkovića, čiji šut glavom je bio neodbranjiv.

Ovom pobedom Srbija je praktično izbacila Luksemburg iz dalje trke za jedno od prva dva mesta, a nakon četiri kola ima 10 bodova.

Naredni meč „orlovi“ igraju protiv Irske za tri dana u Dablinu.