46°F / 39°F
45°F / 36°F

Published 3 years ago

By admin

SRBIJA JE U FINALU: Sjajne Odbojkašice razbile Tursku i stigle na korak od odbrane titule!

Ženska reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u odbojci pobedom nad Turskom nakon preokreta, 3:1, po setovima 32:34, 28:26, 25:23, 25:13.

Početak prvog seta pripao je Turskoj, koja je stigla do 3:0, pa je Zoran Terzić morao na samom početku da zatraži minut odmora. Uspele su da se vrate, poravnaju na 5:5, ali je usledila nova serija od pet poena Turske i prednost od 12:7.

Čuvale su tu prednost sve do sredine prvog seta, kada je Srbija uspela da serijom 7-1 od 13:8 dođe do 15:14. Ipak, od tog momenta usledio je novi pad, Turkinje su ponovo uspele da dođu do vođstva, ali su igračice u plavoj opremi uspele da se vrate i u samoj završnici prvo spasu dve set-lopte, a potom u nastavku seta dođu i do tri šanse da povedu. Nisu uspele, Turska jeste iz osmog pokušaja i nakon velike drame rezultatom 34:32 povede 1:0.

Početak drugog seta Srbija je otvorila furiozno, povela 4:0, to vođstvo čuvala do 11:8, potom imala i 16:12, ali je usledio neshvatljiv pad, Turska je uspela da dođe do poravnanja, potom i do prednosti od 21:18, ali je serijom od tri poena usledilo izjednačenje (21:21), ali su Terzićeve izabranice imale kompleksan zadatak da ostanu u meču, pošto je Turska imala tri prilike da dođe do 2:0. Nisu iskoristile nijednu od te tri, a pri rezultatu 26:25 za Tursku Srbija je vezala tri poena i poravnala na 1:1.

Treći deo igre igran je poen za poen sve do rezultata 11:11, kada je Srbija stigla do dva vezana, povela 13:11, potom i 16:13, 19:15, ali je opet usledio pad, serija Turske od 4-0, izjednačenje, potom i vođstvo. Ipak, lavice u plavom bile su najbolje kad je bilo najpotrebnije, od 23:23 osvojile dva poena, i to drugi zahvaljujući mladoj Katarini Lazović.

Tim poenom ne samo da su stigle do 2:1, već je i Turska pala mentalno, što se videlo na samom početku četvrtog seta. Selektor Turske dobio je crveni karton između setova, Srbija poklon poen, a set je bio neizvestan samo u prvih pet poena.

Nakon početnih 3:2 Srbija je došla prvo do serije od pet poena i povela 7:3, potom i 13:5, a poslednji poen Turska je osvojila pri rezultatu 19:12. Nakon tog trenutka usledila je serija Srbije od šest uzastopnih poena i konačnih 25:13 za 3:1 i plasman u finale.

U borbi za zlato Srbija će odmeriti snage sa boljom selekcijom iz meča Holandija – Italija (20 časova), dok je finale na programu u subotu od 20 časova.