39°F / 34°F

Published 5 years ago

By Antonije Kovačević

SRBIJA JE U ČETVRTFINALU! Naši održali čas odbojke Česima, 3:0 u setovima

Odbojkaška reprezentacija Srbije u osmini finala Evropskog prvenstva porazila je selekciju Češke rezultatom 3:0 (31:29, 25:21, 25:18).

Česi su sa tri vezana poena otvorili meč, nakon čega je tek proradio napad “orlova” za prvi poen. Uspeli su da se vrate naši reprezentativci, i preokrenu nakon čega je bilo 5:4. Prednosti su se smenjivale i nijedna reprezentacija nije uspela da se odlepi. U tim momentima najviše što je od razlike uspela da napravi Češka bilo je plus četiri.

Kada se Srbija ponovo vratil, ujedno je i usledila velika drama u finišu seta. Čak pet set prilika imali su Česi ali su se “orlovi” predvođeni Atanasijevićem izborili i osvojili prvi set.

Najbolji u sastavu Srbije tokom prvog seta bio je Aleksandar Atanasijević sa šest poena, koliko je imao i Uroš Kovačević. Za Češku je Jan Hadrava postigao šest.

Drugi set otvoren je sa tri greške od kojih su dve bile na strani Srbije. Zatim je preko Džavoronoka Češka povela i sa 3:1, da bi seriju nastavio Galab. Igrao se potpuni egal u prvoj polovini ovog dela utakmice, a Česi su za korak ispred bili sve do trenutka kada je Srbija povela sa 9:8.

POBEDNIČKI POEN: Marko Podraščanin, bloker Srbije

Razigrali su se Aleksandar Atanasijević i Marko Podraščanin, pa su izabranici Slobodana Kovača došli do prednosti od tri poena. Naziralo se da će Srbija doći do 2:0 u setovima već kada je imala prednost od 22:17, ali nije bilo opuštanja poučeni iskustvom iz prethodnog dela meča.

Na kraju, poenom Petrića Srbija osvaja drugi set i dolazi do sjajne situacije za plasman u četvrtfinale.

Za razliku od prethodna dva seta, puno bolje je Srbija otvorila ovoga puta. Tri vezana poena naših odbojkaša koji od tog momenta nisu ispustili prednost do kraja utakmice! U čak tri navrata u ranoj fazi trećeg seta imali su priliku Česi da izjednače, bili na poen zaostatka, ali je to bio njihov maksimum.

“Orlovi” su uspeli da čuvaju prednost, ali ne i da se odlepe na bezbedno. Sve do izvanredne serije od pet vezanih poena, nakon čega je rezultat na semaforu bio 20:15. Ubrzo je Srbija imala i plus sedam i bila na dva osvojena poena do četvrtfinala.

Borili su se Česi u finišu, ali je kvalitet definitivno bio na strani izabranika Slobodana Kovača. Poenom Marka Podraščanina Srbija je pobedila.

Izvanredan meč imao je Uroš Kovačević sa 17 poena, Aleksandar Atanasijević je imao 15, a Srećko Lisinac deset. Osam je imao Nemanja Petrić. Na drugoj strani je 15 imao Jan Hadrava, a Donovan Džavonorok 18.

U četvrtfinalu Evropskog prvenstva “orlovi” će igrati protiv boljeg iz duela Belgija – Ukrajina.

Izvor: Blic.rs Foto: