U blizini Hrama svetog Dimitrija u Severnoj Mitrovici teškom mehanizacijom prokopan je put preko starog srpskog groblja.

Ovo groblje, koje datira iz perioda od 1912. do 1945. godine, prekopano je i na mestima gde su se nalazili spomenici, pa se na pojedinim delovima vide čak i ostaci pokojnika koji su tu sahranjivani.

Put je, kako su nam preneli meštani koji žive u blizini, napravljen samo za potrebe jednog Albanca čija kuća treba da počne da se obnavlja.

Kako kažu, put tu nikada nije bio i niko ih nije obavestio da će ići preko srpskog groblja.

Na zemljanom putu nalaze se mašine albanskog izvođača radova, a tik uz put mogu da se vide stari nadgrobni spomenici.

Oni koji su stradali zbog ovog građevinskog zahvata verovatno će biti odneti zajedno sa šutom i kamenjem.

PROČITAJTE VIŠE:

BRNABIĆ NA SEDNICI SAVETA BEZBEDNOSTI UN: Priština želi da Srbi odu, Beograd nije imao veze sa događajima u Banjskoj! (VIDEO)

“UČIMO DECU DA JE KOSOVO DEO SRBIJE”: Strip o Nemanjićima postao zvaničan udžbenik u osnovnim školama! (FOTO)

GEST GAZDE ODUŠEVIO SRBIJU: Joviša dvadeset godina pošteno radio u istoj firmi, a evo šta je dobio u znak zahvalnosti! (FOTO)

Izvor: Kurir
Foto: Kosovo online