Volonterski spasioci, koji su danas pomogli u zbrinjavanju petoro Srba koji su povređeni u eksploziji kod Soluna, oglasili su se i otkrili u kom su zdravrstvenom stanju povređeni.

Kako su naveli, u 15 časova, dogodila se eksplozija u kući u kojoj su boravili turisti iz Srbije u Asprovalti.

 U eksploziji su četiri osobe povređene od polomljenog stakla, dok je jedan muškarac zadobio teške opekotine na više delova tela. Naš tim je stigao na lice mesta za samo tri minuta i odmah pružio prvu pomoć povređenima, uključujući i osobu sa opekotinama.

Nedugo zatim, na lice mesta je stigla i EKAB hitna pomoć, koja je preuzela povređenog sa opekotinama radi hospitalizacije. Reakcija EKAB-a bila je brza i efikasna. Od srca želimo brz oporavak svim povređenima i njihov što skoriji povratak svakodnevnom životu – napisali su volonterski spasioci: Hristos Tialiakas, Stella Salepi, Nikolas Mitakos i Kristina Traiku.

Prema prvim izveštajima, nesreća se dogodila pod još uvek nerazjašnjenim okolnostima oko 15 časova. Ambulantna vozila Nacionalnog centra za hitne slučajeve (EKAV) brzo su stigla na lice mesta i prevezla petoro povređenih u Zdravstveni centar.

Policija je privela vlasnicu smeštaja, ženu staru 86 godina.

Istraga je u toku.

Izvor: Blic Foto: Facebook/Εθελοντές Διασώστες Βόλβης

OSTALE TEME:

ŠVAJCARSKI MEDIJI PIŠU: Đoković od nacionalnog heroja do sluge „antisrpskih snaga“ i plaćenika Zapada

ADVOKATI PODNELI ZAHTEV: Milorad Dodik želi da otkupi zatvorsku kaznu!

SIJA BRONZA KAO ZLATO: Mlade srpske teniserke osvojile treće mesto na Evropskom prvenstvu!

PUCNJAVA U VOJNOJ BAZI U DŽORDŽIJI: Pet vojnika ranjeno u Fort Stjuartu, napadač uhapšen! (VIDEO)

KRISTOFER HIL U SLUŽBI SRPSKO-AMERIČKIH ODNOSA: Bivši ambasador SAD postao savetnik „Pupin inicijative“!

DODIK NAJAVIO REFERENDUM: „Ostajem u Srpskoj i na funkciji, o meni odlučuje narod!“