U 18 časova po srpskom vremenu na Trgu Slavija počinje veliki protest u organizaciji studenata u blokadi fakulteta Univerziteta u Beogradu. Sve najnovije informacije o ovom skupu možete pratiti u našem blogu uživo.
Građani i sudenti iz cele zemlje okupljali su se na nekoliko lokacija u Beogradu – Trg Republike, u Zemunu, na Autokomandi i na Čukarici.
Kako je izgledalo prelaženje mosta? Ovako.
— Mašina (@MasinaRS) May 23, 2026
Ustupljen video. pic.twitter.com/7mjBNsvU1j
Desetak govornika
Studenti i dalje ne žele da otkriju ko će biti govornici, ali kažu da će ih biti desetak, da su među njima javne ličnosti, profesori, studenti.

Susret dve kolone
Susret dveju kolona – grupa građana sa Trga dočekuje grupu koja Kneza Miloša ulicom stiže od Mostara, prenosi Kompas.
Susret dveju kolona – grupa građana sa Trga dočekuje grupu koja Kneza Miloša ulicom stiže od Mostara. pic.twitter.com/0qVHwKU8s3
— kompas (@kompas_info_com) May 23, 2026
Dragan Gagi Jovanović pešači sa kolonom iz Zemuna
Dragan Gagi Jovanović pešači sa kolonom iz Zemuna koja je prešla Brankov most.
Dragan Gagi Jovanović pešači sa kolonom iz Zemuna koja je prešla Brankov most pic.twitter.com/ZrP9nC4Z3L
— Mašina (@MasinaRS) May 23, 2026
Blokiran Brankov most
Brankov most zatvoren je za saobraćaj u oba pravca, nepregledne kolonegrađana kreću se prema Slaviji.

Građani su nalepnicama „Studenti pobeđuju“ izlepili prostorije EXPO-a.

Izvor: Nova.rs Foto: Goran Srdanov, Nova.rs
PROČITAJTE JOŠ:
KOLUMNA, KOVAČEVIĆ: Ko je zaista ubio Aleksandra Nešovića Baju?
RAZREŠEN MITROPOLIT JUSTIN! Sabor SPC doneo neopozivu odluku, šest episkopa bilo protiv!



