Američki portal Relentless objavio je tekst u kome prenosi pismo šerifa iz američke države Mičigena, po imenu Dar Leaf, u kome ovaj iznosi dokaze o navodnom „mešanju u američke izbore“ od strane „srpskih izvođača“ koji su radili za američku kompaniju za elektronske glasačke mašine Dominion Voting Sistems.
Šerif je podelio brojne interne poruke preuzete sa e-mailova koje se odnose na Dominion Voting Sistems i Srbe koji su radili za ovu kompaniju uoči predsedničkih izbora u SAD 2020. i nakon njih.
U tekstu se dalje navodi…
„Šerif Dar Leaf je poslao sledeće pismo predsedavajućem pravosuđa Predstavničkog doma, kongresmenu Džimu Džordanu (inače republikancu iz države Ohajo, prim prev).
Poštovani kongresmene Džordan,
Moja kancelarija istražuje krivična dela u vezi sa izborima u okrugu Bari, državi Mičigen, i Sjedinjenim Državama. Posedujem dokaze koji uključuju glasačke mašine. Pored toga, nedavno sam dobio poziv od tužioca D.J. Hilsona iz okruga Muskegon u vezi mog dosijea. D.J. Hilson je sarađivao sa državnim tužiocem Mičigena da sahrani istragu o prevari u Muskegonu koju je prvobitno prijavio lokalni službenik iz Muskegona. Nijedna osoba nije optužena u vezi sa prevarom u Muskegonu uprkos priznanjima i fizičkim dokazima. S obzirom na ovo, dostaviću delove svog dosijea Kongresu na hitan pregled i istragu.

Moja kancelarija je došla u posed dokaza da su strani državljani imali pristup elektronskim glasačkim mašinama u Mičigenu i drugim državama. Ovi dokazi pokazuju da elektronske glasačke mašine i elektronski izborni sistemi koji se koriste za izbore u Mičigenu i širom Sjedinjenih Država nisu bezbedni i da je potrebna hitna istraga u Kongresu.
U svom dosijeu imam dokaze da su strani državljani Srbi ušli u naš izborni sistem dok su se glasovi prebrojavali, a pre njihove overe. Kompanija Dominion je angažovala ove srpske zaposlene i otkrila u imejlovima da nisu u mogućnosti da daju podatke o tim pojedincima zbog zakona u Srbiji. Prošlo je samo 25 godina od sukoba u Srbiji. A Sjedinjene Države dozvolile scenario gde potencijalni srpski vojni zločinci vode naše izbore i daljinski ulaze u našu izbornu opremu.
Istražujem ulogu koju su neki pojedinci unutar Sjedinjenih Država igrali u zaveri sa ovim stranim državljanima, i koji su im čak omogućili da pristupe i ometaju elektronske glasačke mašine i sisteme za elektronsko glasanje tokom prošlih izbora, uključujući izbore u novembru 2020. Višestruka su lažna uveravanja državnih i saveznih agencija i privatnih kompanija da su naši izbori bili sigurni i da nisu ugroženi putem pristupa mreži na daljinu ili na neki drugi način. Štaviše, imam dokaze da su US Dominion i njegove filijale naložile svojim zaposlenima da menjaju ili na drugi način falsifikuju integritet softvera i hardvera u svojim glasačkim mašinama i sistemima kako bi dobili sertifikat Komisije za pomoć pri izborima (EAC), čak i kada su znali da sistemi ne mogu biti pravilno verifikovani i sertifikovani. Pored toga, imam dokaze da su glasačke mašine i sistemi podložni promenama i manipulacijama, odnosno smetnjama, korišćenjem fleš diskova i spoljnih uređaja koji se mogu potajno povezati sa glasačkim mašinama pre, tokom i posle izbora.
Kao rezultat ovih informacija, moja kancelarija takođe istražuje zločine zavere, prevaru u žičnim uslugama i optužbe za krivokletstvo, između ostalih krivičnih dela. Optužbe za krivokletstvo proizilaze iz uveravanja generalnog direktora Dominiona tokom svedočenja pod zakletvom pred zakonodavnim telom Mičigena da se njegovim glasačkim mašinama i sistemima za glasanje ne može pristupiti ili povezati sa spoljnim mrežama i izvorima, i da je reč o „kompaniji sa sedištem u SAD“.
Pošto sada imam dokaze da naša izborna oprema nije bezbedna i zato što mašine za glasanje na izborima onemogućavaju transparentnost, a njihovi prodavci (Dominion) imaju više nadzora i ovlašćenja da ih ispitaju od zvaničnika koji imaju ustavnu obavezu da osiguraju da naši izbori budu sigurni, transparentni, i da ispunimo naše obećanje svakom Amerikancu da će se njihovi glasovi računati, i da će biti pravilno obračunati, a ne razvodnjeni, obrisani ili na drugi način izmenjeni, predstavljam vam ovo pismo i početnu tranšu ovog dokaza kako biste ga pregledali i istražili ovu stvar, i pozvali one koji su odgovorni za ovo kršenje našeg Ustava da svedoče o ovim krivičnim delima i narušavanju naše nacionalne bezbednosti. Ova pitanja utiču ne samo na nas ovde u državi Mičigen, već i na svakog građanina glasača u zemlji koji se oslanja na obećanje Ustava da svaki registrovani građanin glasač treba da ima jedan glas, i da taj glas treba da pravilno odražava njegovu ili njenu volju i izbor.
Kao službenik po Ustavu, moje dužnosti su definisane mojom zakletvom, Ustavom, statutima koji regulišu moju funkciju i onim ovlašćenjima u opštem pravu koja su priznata kao vezana za moju funkciju. U svetlu ovih dokaza, predlažem da svaki izborni zvaničnik razmotri hitan rezervni plan za predstojeće izbore kako bi se pripremio za verifikaciju svih glasačkih listića i glasača, i da bi prebrojao stvarne papirne listiće na kraju izbora i potvrdio tačnost glasa, glasača i da naše izborne mašine rade kako treba. Ne može biti načinjena štete u potvrđivanju rezultata kako bi se osiguralo da se volja naroda odražava.

Hvala vam unapred na vašoj pažnji po ovom pitanju. Ne ustručavajte se da me kontaktirate ako imate pitanja ili želite dodatne informacije u vezi sa mojom istragom. Kako stoji, nemam poverenja u savezne institucije koje su uopšte dozvolile ovo smeće, pa vam prilažem neredigovana dokumenta na uvid. Još važnije, da bi ovo bilo viđeno od strane američkog naroda. Ovo bi trebalo da omogući Kongresu da izdaje sudske pozive na brz način. Radujem se što će Kongres raditi za američki narod i brzo se pozabaviti ovim problemima u vezi sa izbornom bezbednošću dok vodim krivičnu istragu sa šerifima širom zemlje, kaže se u pismu koje je šerif Dar Leaf poslao kongresmenu Džordanu.
On dalje govori o mejl-prepiskama koje je podelio na društvenoj mreži X, a u kojima se otkrivaju detalji o kojima govori…
U nedavno podnetoj tužbi u državi Mičigen preko 2.000 stranica osetljivih mejlova koje su najviši zvaničnici Dominion Voting Sistems-a slali „srpskim izvođačima radova“ poslato je na sud.
Među onima koji su pokazali zabrinutost za srpske zaposlenike koji su otkriveni da rade za Dominion Voting Sistems bili su generalni direktor Džon Pulos i direktor strategije Erik Kumer.
Srpski član osoblja po imenu Goran Obradović, na primer, kontaktirao je generalnog direktora Dominiona Džona Pulosa 13. novembra 2020, posle izbora, za savet kako da smiri zaposlene koji su bili „veoma uplašeni za svoju bezbednost“.
Imejl je poslat na „dominion@hamiltonops.com“ Hamiltonovom timu, ali je kopiran Pulos.

Obradović je takođe kontaktirao Majkla Mekgija iz Dominion Voting Sistems-a zbog „Problema u Beogradu“.

Zanimljivo je da je ekspert za integritet izbora J. Alek Halderman došao do Dominiona da ponudi pomoć da se ‘razbiju’ navodne teorije zavere o kompaniji za glasanje.

Postoji kritična potvrda za tvrdnju da je Dominion Voting Sistems srpskim izvođačima dao pristup sistemu glasanja u SAD i podacima o glasanju.
Kao što sam izvestio na X, Dominion Voting Sistems je poslao gomilu mejlova srpskim izvođačima u vezi sa zabrinutošću da bi nalog mogao biti potencijalno hakovan.
„Nevena, vidimo login sa vašeg naloga na Kosovu, možete li potvrditi da se ovo očekuje?“ Džeremi Holk, potpredsednik IT i bezbednosti sa sedištem u Denveru, Kolorado, napisao je Neveni Durić u mejlu pod naslovom „Nevena se prijavljuje sa Kosova“.

„Imamo dva različita sistema koji označavaju prijave sa Kosova, samo treba da se uverimo da je to zaista Nevena. Ako ne, onemogućiću nalog“, napisao je Holk u mejlu.

Bilo je mejlova iz Dominiona koji su pokrenuli ozbiljna pitanja u vezi sa pristupom državljanima Srbije glasačkim bazama podataka širom zemlje, ali posebno u vezi sa projektom probnog glasanja u Kaliforniji.


„Srpski izvođači su radili na kalifornijskom testnom projektu za glasanje. Ali pominju biračke fajlove koje postavlja državni sekretar Kalifornije“, kaže šerif Dar Leaf.
Ispod možete videti da su zvaničnici u kancelariji državnog sekretara Kalifornije kopirani u vezi sa projekcijom pod naslovom e-pošte „Priprema za automatsko testiranje datoteka“.

U ovim imejlovima postoji više nego dovoljno razloga za zabrinutost da su Srbi koji su radili za Dominion Voting Sistems imali pristup softveru američke elektronske mašine za glasanje i osetljivim informacijama o glasačima.
Kongres bi trebalo da istraži ove tvrdnje kako bi odvojio potkrepljene tvrdnje od nepotkrepljenih takozvanih „teorija zavere“.
Izvor&Foto: Relentless



