77°F / 57°F
77°F / 57°F

Published 2 months ago

By Antonije Kovačević

SENZACIJA: ĐOKOVIĆ ISPAO SA INDIJAN VELSA! Šok, pilule, svađa sa sudijom i poraz od 123. igrača planete (VIDEO)

Novak Đoković poražen je u trećem kolu mastersa u Indijan Velsu od Italijana Luke Nardija rezultatom 2:1 u setovima (3-6, 6-3, 3-6), što je najveća senzacija ovogodišnjeg turnira. Iznenađenje je tim veće što se Nardi, koji je 123. igrač na ATP listi, u glavni žreb se plasirao kao “srećni gubitnik”.

Daleko je Novak bio od svog nivoa, 20-godišnji Italijan je sve kaznio, odigravši kao da iza sebe ima bar nekoliko grend slem finala.

Tako da najbolji teniser sveta ni posle pet godina neće osvojiti njegov omiljeni turnir. Novak je plasmanom u treću rundu zaradio 50 bodova, čime je ukupan broj podigao na 9.725. On je ovog ponedeljka započeo 416. nedelju na vrhu ATP liste.

Italijan je do šanse da igra protiv najboljeg na svetu došao pobedivši Kineza Džidžena Džanga 6:3, 3:6, 6:3, a ova pobeda mu je sigurno najveća u karijeri.

Već u uvodnim gemovima bilo je jasno da Novak nema ubojit servis, a ni ritern. Imao je uspone i padove, ali je u većem delu meča Nardi bio bolji, strpljiviji, pokazao je veliku hrabrost i spremnost da se suoči sa najboljim teniserom svih vremena.

Meč je trajao dva sata i 22 minuta, po Novaka je koban bio u prvom setu peti gem, kada je pretrpeo brejk. Nije čak ni imao brejk šansu u celom prvom setu, u drugom je poveo sa 2:0, a onda je pretrpeo brejk polse čak pete šanse.

Tad se čak i posvađao sa sudijom, koji nije prekinuo poen. Nardi je pri ključnom poenu zastao, ali nije prekinuo igru, samo je “prikočio” misleći da je Novakova lopta otišla u aut. Na vreme je shvatio da nije i ipak rešio da igra, ali se Novak “ukopao” i čekao da sudija prekine sve.

Bila je to greška, došlo je do zabune koja je imala motivaciono dejstvo na Novaka. Nanizao je potom tri savršena gema i došao do osvajanja seta, ali je sve prosuo u trećem setu.

Ključno za Nardija je što nije psihološki pao posle izgubljenog drugog seta i to je mogao i Novak da oseti, bio je strpljiv, čekao je novu šansu i dočekao je u šestom gemu, poveo je sa 40:0 i došao do brejka.

Nije ni prišao Novak posle toga prilici da oduzme servis, gospodski je čestitao Nardiju, koji je u neverici pao. Držao je Novakove postere na zidu, sada ga je pobedio za trijumf karijere i čeka ga Tomi Pol u osmini finala.

Izvor: Sportal Foto: ATP / Peter Staples