Rođena braća, Petar (19) i Lazar (17) Useinović nastradala su u petak popodne u teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Ugrinovci-Batajnica.

Meštani zemunskog naselja Ugrinovci kažu da roditelji ne mogu da ustanu iz kreveta od bola i tuge jer su u trenu ostali bez starijih naslednika.

Nesreća se dogodila oko 14 časova u Zemunskoj ulici u Ugrinovcima, gde se porodica doselila pre nekoliko godina sa juga Srbije. Dosadašnja istraga utvrdila je da su braća Useinović kobnog dana sela u automobil marke „opel korsa“, ispravila krivinu i direktno se zakucala u kamion kojim je upravljao Ljubiša J. (50). Od zadobijenih povreda preminuli su na licu mesta.

„Tuga je velika zavladala u toj kući, ali i u celom mestu. Ne pamtimo da smo skoro imali ovakvu tragediju. Roditelji tinejdžera su jako loše, a i bili su na uviđaju. Pa ne može gore biti“, kaže sagovornica i dodaje:

„Slomljeni su, stalno im dolaze rođaci, kumovi, prijatelji i meštani. Trude se svi oko njih, ali nema utehe za ovakvu tugu…“

SAZNAJTE VIŠE:

„Pokušavaju da dođu sebi, jer imaju još troje mlađe dečice, ali nemaju snage. Deci je takođe, teško palo što su ostali bez braće, ne pričaju, samo se tužno i nemo gledaju“, kaže sagovornica.

Tokom jučerašnjeg dana oglasila se majka poginulih dečaka Petra i Filipa Useinovića na društvenim mrežama.

„Odoše moja dva sokola – napisala je neutešna žena, i uz to objavila tri porodične fotografije da decom. Potom je usledila nova objava: „Moja dva sina, nikad prežaljena. Nadam se da ste sa gospodom““, glasila je poruka takođe uz tri zajedničke slike.

Ispod ovih tužnih reči prijatelji i poznanici izjavljivali su im saučešće.

„Draga deco, počivajte u miru“, „Molimo se za vaše mlade duše“, “ Volimo vas i ne možemo da prežalimo da vas više nema“, „Saučešće porodici, omladina tako da strada“ – samo su neki od komentara koje su mogu pročitati ispod objava.
Istragu povodom ove nesreće vodi Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu.

OSTALE TEME:

STUDENTI APELUJU NA GRAĐANE: „Ponesite kacige za glavu i nešto da prekrijte usta u slučaju suzavca“!

PONOVO PRIVEDEN JAĆIMOVIĆ: Legendarni autoprevoznik najavio da će voziti studente u Valjevo, odmah mu došla policija!

„SRBIJA TONE U HAOS“: Evo šta najčitaniji nemački list piše o protestima građana i studenata!

Izvor: Mondo.rs, Foto: Privatna arhiva