Nakon kritika na račun dojučerašnjeg predsednika SAD Džozefa Bajdena, ali i nekadašnjeg predsednika Baraka Obame, koje su stigle od funkcionera Samoopredeljenja Gljauka Konjufce, reagovao je kandidat Donalda Trampa za izaslanika za specijalne misije Ričard Grenel, pitajući zašto se iz vladajuće stranke na njih nisu ranije žalili.

Grenel je na društvenoj mreži „X“ podsetio da su predstavnici vlade u Prištini, koju predvodi Samoopredeljenje Aljbina Kurtija, imali komplimente za Bajdena, kao i da su prisustvovali njegovim konvencijama, prenosi Kosovo online.

„Proveli su poslednje četiri godine dajući komplimente Džou Bajdenu i prisustvujući njegovim konvencijama i zabavama. Zašto se nikada ranije nisu žalili?“, konstatovao je Grenel.

Pre nekoliko dana kandidat za poslanika iz redova Samoopredeljenja i predsednik Kosova u prethodnom sazivu Gljauk Konjufca izjavio je da su Bajdenova i Obamina administracija njihovim pristupom dovele Kosovo u nepovoljan položaj i narušile njegov ugled.

„Svi smo tome svedoci. I za to vreme imali smo nekoliko pitanja koja je Srbija gurala, a koja su u velikoj meri narušila ugled i državnost Kosova. Od 2011. godine imaju nepovoljan pristup prema Kosovu. Da, da, upravo administracija predsednika Obame i predsednika Bajdena“, rekao je Konjufca za RTK.

POVEZANE TEME:

TRAMP KRENUO U OBRAČUN SA WOKE KULTUROM: Gradi društvo zasnovano prema zaslugama, ne različitosti!

„KAKO MOŽEMO ZAUSTAVITI OVO?“ Čitanje s usana razotkrilo razgovor Obame i Buša na Trampovoj inauguraciji! (VIDEO)

TRAMP DAO ULTIMATUM: Uvešće sankcije Rusiji ako ne pristanu na pregovore, uključiće i Kinu u razgovor!

Izvor: Danas.rs, Foto: EPA-EFE / JIM LO SCALZO