Dogovor opozicije u Kosjeriću je da će braniti izbornu volju građana, da prema njihovim podacima postoji pravni osnov za obaranje dva biračka mesta, javlja N1.

Prema rezultatima sa 100 odsto obrađenih glasova koje je Republička izborna komisija objavila na sajtu, Lista Ne damo Srbiju Aleksandar Vučić osvojila je 3.686 glasova (49,23 odsto), ili 14 mandata. Drugoplasirani je lista Ujedinjeni za Kosjerić sa 51 glasom manje, odnosno 3.635 glasova ili 48, 54 odsto, što je 13 mandata.

Razlika u glasovima je 51 glas, ponavljanje glasanja na dva biračka mesta moglo bi značajno da promene rezultate u Kosjeriću.

Poruka i opozicije i studenata je da se narodna volja mora braniti.

OSTALE TEME:

ESKALACIJA NASILJA U LOS ANĐELESU: Tramp poslao Nacionalnu gardu, sprema marince, demonstranti traže slobodu za uhapšene imigranate! (VIDEO)

RIK OBJAVIO KONAČNE REZULTATE IZBORA U KOSJERIĆU: SNS osvojio 14 mandata, a opozicija 13!

VUČIĆ: SNS pobedila u Kosjeriću i ubedljivo u Zaječaru, izbori su održani u uslovima linča i maltretiranja građana

TUGA U REGIONU: Preminuo pijanista Matija Dedić, sin Arsena Dedića i Gabi Novak

Izvor: N1, Foto: FONET / Nebojša Jovanović