Nekoliko stotina vernika sa Kosova i Metohije iz Beograda i Crne Gore prisustvovalo je Vaskršnjoj liturgiji koju je je u Pećkoj Patrijaršiji služio patrijarh Porfirije.
Poglavaj Srpske pavoslavne crkve je iz sedišta srpskih patrijararaha poslao poruku ljubavi i mira naglasivši da je danas dan kada treba i onima koji nas mrze da kažemo da su nam braća i da vasrksenjem svi jedni drugima praštamo.
„Ne možemo jedni bez drugih bez obzira kako i na koji način se molimo Bogu i gde smo se rodili. Bez obzira da li je neko slavan, poznat i nepoznat, bez obzira da li je učen ili neuk u Gospodu našem vaskrslom svi smo jedno. Zato isključivo kroz vasrksenje Njegovo treba da gledamo i posmatramo jedni druge i onda je sigurno da će isključivo radost biti sadržaj našega života“, rekao je u besedi srpski patrijarh.
U porti Pećke patrijaršije Njegova Svetost uručio je stotinu godišnjih stipendija učenicima i studentima sa Kosova i Metohije, iz fonda Zadužbine SimeAndrejevićaIgumanova.
Praznik je srpskom patrijarhu, sestrinstvu čestitao i gradonačelnik Peći Gazmen Muhadžeri koji je sa opštinskom delegacijom posetio manastir.
OSTALE TEME:
PRVI PUT POSLE OSAM GODINA: Na isti dan Uskrs proslavljaju svi hrišćani, služene liturgije i mise!
HRISTOS VASKRSE: Danas slavimo Uskrs, evo koji su običaji na ovaj dan!
ISTORIJA FARBANJA JAJA: Evo šta označava najpoznatija uskršnja tradicija i kako je nastala!
Izvor, Foto: RTS



