U Italiji je uhapšen glavni šef sicilijanske mafije Mateo Mesina Denaro nakon 30 godina bekstva, za kojim su vlasti Italije tragale još od ubistva tužioca Đovanija Falkonea, prenose italijanski mediji.
Agencija ANSA je objavila da je Denaro uhapšen u privatnoj klinici u Palermu.
Mesina Denaro je navodno šef sicilijanske mafije Koza nostra.
Denaro, čiji je nadimak “Dijabolik”, uhapšen je u privatnoj klinici Madalena u Palermu dok se pripremao da “ode na terapiju”, rekao je komandant karabinjera.
On je sin starog mafijaškog bosa i u bekstvu je od 1993. godine.
Italijanske agencije za sprovođenje zakona ga od tada smatraju svojim beguncem broj jedan.
PRATITE NAS I NA FEJSBUKU:
Denaro je pobegao nakon što je otkriveno pismo koje je napisao svojoj devojci u to vreme, gde je naveo da bi njegovo ime moglo biti povezano sa “ozbiljnim krvoprolićem”.
Pismo je napisao nakon niza masakra u Rimu, Milanu i Firenci 1992. godine koji su rezultirali smrću desetina ljudi, navodi ANSA.
U prepisci je pisalo: „Čućeš za mene” – pisao ije, nagoveštavajući da je svestan da će njegovo ime ubrzo biti povezano sa ozbiljnim krvoprolićem – “prikazaće me kao đavola, ali sve su to laži”.
U odsustvu je osuđen na doživotnu kaznu zatvora.
Njegovo hapšenje pozdravila je premijerka Italije Đorđa Meloni, rekavši da je to još jedna “velika pobeda”.
-Velika pobeda države koja pokazuje da se ne predaje pred mafijom. Dan nakon godišnjice hapšenja Tota Rine, još jedan šef organizovanog kriminala priveden je pravdi – rekla je ona.
POVEZANE TEME:
PIJANI KAPETAN OŠTETIO TRI SPLAVA: Upravljao neispravnim brodom u alkoholisanom stanju
NAPAO BIVŠU SUPRUGU NOŽEM I GOVORIO DA JE ISUS: Nemačka policija usmrtila rastrojenog Hrvata
U NEPALU SE SRUŠIO AVION: najmanje 40 osoba poginulo
Izvor: Blic.rs
Foto: Polizia di Stato