Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP), Sektora unutrašnje kontrole, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu, uhapsili su vatrogasca-spasioca D.M. (33) i D.M. (20) zbog sumnje da su krali oružje iz magacinske prostorije Policijske stanice Doljevac.

Kako je navedeno u saopštenju MUP-a, oni su uhapšeni zbog sumnje da su od marta 2024. do septembra 2025. godine neovlašćeno ušli u magacinske prostorije Policijske stanice Doljevac i iz njih ukrali veću količinu vatrenog oružja koje je prešlo u vlasništvo Republike Srbije, a koje je prethodno u magacinu dopremljeno iz Policijske uprave Niš i Policijske stanice Aleksinac.

Ukradeno oružje su mehaničkim putem prepravljali, nakon čega su ga prodavali drugim licima.

Osumnjičeni se terete za krivična dela teška krađa i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, a određeno im je zadržavanje do 48 sati i nakon toga će uz krivičnu prijavu biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Nišu, prenosi Tanjug.

PROČITAJTE JOŠ:

BES GROBARA ZBOG ODLASKA OBRADOVIĆA: Trening Partizana prekinut, prozori polupani, kapiten se obratio navijačima koji prete da će prekinuti sledeću utakmicu u Evroligi! (VIDEO)

ČIKAGU U CENTRU SNEŽNE OLUJE: Preko 1,800 letova otkazano, ima mrtvih, sneg na pisti O`Hare aerodroma. Evo kad oluja staje… (VIDEO)

TREBINJE TE ZOVE! Luksuzni apartmani “Casa Travertina” po super povoljnim cenama, na samo pola sata od Dubrovnika! (VIDEO+FOTO)

ŽELJKO NAPUSTIO PARTIZAN: Trofejni trener i definitivno napustio crno-bele, navijači se okupljaju kod Beogradske arene!

KOLUMNA, KOVAČEVIĆ: Slučaj Obradović, kult ličnosti i „grobari“ i „ćaciji“ kao dve strane istog problema i mentaliteta!

SRBIJA POSTAJE “LUDA KUĆA”: Među tri prihvaćena kandidata za direktora RTS je i zvezda rijalitija, poznata kao Kralj!

VANJA DIGAO GLAS: Politika ubija naš sport! Kad sportista reklamira kladionicu, to je čista pornografija! (VIDEO)

Izvor: Politika, Foto: Shutterstock