43°F / 36°F

Published 12 months ago

By Serbian Times

OŠTRO KAŽNJEN: Mitrović suspendovan na osam utakmica zbog incidenta sa sudijom!

Srpski napadač Aleksandar Mitrović kažnjen je sa čak osam utakmica zabrane igranja zbog incidenta na meču FA Kupa protiv Mančester junajteda.

Fudbalska asocijacija Engleske suspendovala je srpskog napadača Aleksandra Mitrovića na osam utakmica zbog incidenta sa sudijom u FA Kupu.

Mitrović je na “Old Trafordu” odgurnuo glavnog sudiju Krisa Kavana, nakon što je ovaj pokazao crveni karton njegovom saigraču Vilijanu i dosudio jedanaesterac za Junajted, te je tako i on zaradio momentalno isključenje.

Zašto je Mitrović suspendovan?

Srpski napadač Aleksandar Mitrović našao se u žiži javnosti tokom četvrtfinala FA Kupa sa Mančester junajtedom, što zbog gola koji je postigao, ali mnogo više zbog isključenja zbog nasrtaja na glavnog arbitra utakmice.

Susret na “Old Trafordu” završen je pobedom Junajteda od 3:1, a Fulam ga je priveo kraju sa devetoricom igrača na terenu, nakon isključenja Vilijana i Mitrovića.

Igrao se 72. minut kada je sudija Kris Kavano nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao na jedanaesterac za domaćina, ali i isključenje Vilijanu zbog igranja rukom u sopstvenom šesnaestercu.

Odluka sudije izazvala je haos, gde je najtanjih živaca bio srpski napadač koji se Kavanu uneo u lice, zbog čega je dobio crveni karton.

Nakon utakmice se spekulisalo da bi Mitrović mogao biti sankcionisan suspenzijom od pet do deset utakmica, ali je na kraju ipak prošao sa žestokom kaznom.

Suspendovan je na osam utakmica zbog incidenta.

Tako će maltene propustiti ostatak sezone.

Fulamu je ostalo još deset utakmica u Premijer ligi i Mitrović neće igrati na osam.

Vratiće se u pretposlednjem kolu za meč protiv Kristal Palasa kod kuće i Mančester junajteda u gostima.

Napadač iz Smedereva je ove sezone upisao 12 golova i četiri asistencije na 25 odigranih utakmica u svim takmičenjima.

MITROVIĆU PRETI KRAJ SEZONE? Englezi traže drakonsku kaznu za Srbina posle incidenta sa sudijom! (VIDEO)

MITROVIĆ SE JAVNO IZVINIO SUDIJI: Srpski as otkrio da se čuo sa arbitrom posle incidenta!

GUDELJ JE 5 MINUTA BIO KLINIČKI MRTAV: Lekari spasili život srpskom fudbaleru, evo u kakvom je sada stanju!