Nastavljaju odbojkaši Srbije borbu za olimpijsku vizu! Izabranici Igora Kolakovića su u četvrtom kolu grupe B ostvarili maksimalnu pobedu protiv selekcije Finske – bilo je 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)..
Rutinsku pobedu ostvarili su „orlovi“. U ključnim momentima je razlika u kvalitetu bila očigledna, pa je Srbija bez većih problema sve rešavala u svoju korist.
Bili su Finci ravnopravan rival u određenim periodima igre, ali su potom sve „poništavali“ svojim greškama.
„Plava četa“ je odigrala onoliko koliko je bilo potrebno, sigurna je bila u bloku i napad je funkcionisao i kroz sredinu i sa krajeva.
Najbolji u našem timu bio je Aleksandar Atanasijević sa 17 poena, Marko Ivović je imao devet, Aleksandar Nedeljković osam, a Petar Krsmanović sedam. Na drugoj strani Mikael Jokela je brojao do 19, Luka Martila do 10, a Niko Sukonen do devet.
Srbija sada ima skor 3-1, a naredni meč igraće u petak protiv domaćina Japana. Potom je čekaju najveći izazovi protiv SAD i Slovenije.
Maksimalno koncentrisani bili su „orlovi“ na početku meča, nisu želeli da im se dogodi isto što i u duelu protiv Egipta. Odlično su servirali naši odbojkaši – po as su upisali Atanasijević i Nedeljković, pa je prednost „plave čete“ brzo rasla.
Sa nekoliko grešaka sredinom seta smo vratili Fince u igru, mučio se naš tim i na prijemu. Međutim, dva bloka je vezao Atanasijević i ponovo je Srbija bila u prednosti, zahvaljujući kojoj je došla i do seta.
Velika se borba vodila početkom drugog perioda, jurio je naš tim rezultat. Međutim, blok Ivovića je preokrenuo stvari sredinom ovog seta, a onda se odlično snašao Perić, koji je kuvanjem rešio tešku situaciju za prednost Srbije.
Zapretili su u završnici još jednom Finci, ali je ulazak Kovačevića doneo potrebnu sigurnost „plavoj četi“, koja je i ovaj set rešila u svoju korist.
Ušao je početkom trećeg perioda u igru i Kujundžić, koji je smirio prijem u momentima kada su Finci sticali početnu prednost snažnim servisima. Odličnu rolu odigrao je Atanasijević, zahvaljujući kojem je Srbija i došla do vođstva.
Uz stabilan blok su naši odbojkaši uspeli da se odvoje, a onda su Finci svojim greškama poništavali sve dobro što su radili. I Srbija je rutinski privela meč kraju.
PROČITAJTE VIŠE:
AUSTRALIJAN OPEN UVEO ISTORIJSKU PROMENU: Evo kako će to uticati na Đokovića!
ORLOVI UPISALI POBEDU PROTIV EGIPTA: Srpski odbojkaši trijumfom nastavili put ka Parizu!
Izvor: Sportal
Foto: FIVB



