Veliki skandal desio se na Kosovu i Metohiji, a u centru pažnje bili su navijači Trepče.

Navijači KK Trepča, iz lažne i nepriznate tvorevine tzv. Kosovo nameravali su da na utakmici protiv Sigala iz Prištine istaknu skandalozan transparent koji veliča pogibiju Srba u Banjskoj prošle nedelje.

Na morbidnom transparentu nalazili su se obešeni Srbi, pravoslavno groblje, ali i tenk iz kojeg kulja dim nalik na mapu Srbije, kao i poruka:

-Koliko god puta priđete Kosovu, toliko grobova ćete sebi da iskopate.

Policija tzv. Kosova je reagovala i uklonila sporan transparent, ali su se fotografije istog pojavile na društvenim mrežama. Ovim povodom oglasio se Aleksandar Arsenijević iz „Srpskog opstanka“ koji se zapitao da li će ovaj slučaj dobiti nastavak i hoće li neko biti sankcionisan.

-Navijači Trepče u Južnoj Mitrovici su napravili koreografiju koja oslikava pravoslavno groblje, crkvu i drvo na kojem se nalaze obešeni Srbi, kao i datum 24.09.2023. Hoće li neko odgovarati za ovo – napisao je Arsenijević na Tviteru.

PROČITAJTE VIŠE:

“ČEKAM DA ME NEKO PROBUDI IZ OVOG KOŠMARA, UVEK ĆEŠ BITI NAJBOLJI TATA NA SVETU”: Potresne reči supruge ubijenog Srbina

KOLUMNA, KOVAČEVIĆ: Slučaj Banjska: Turbo Obilići, životi za bacanje i žene u crninis

BAKLJE I POTPUNA TIŠINA U ČAST UBIJENOG SRBINA: Povorka sa telom heroja Stefana Nedeljkovića prošla kroz Kraljevo! (VIDEO)

Izvor: Kurir
Foto: Zuma press