Tri osobe uhapšene su na Kosovu i Metohiji, u Lipljanu i Prištini, pod sumnjom da su navodno počinile ratni zločin tokom 1998. i 1999. godine, prema osuđenicima albanske nacionalnosti, saopštila je direkcija policije u Prištini. Kako navode vlasti privremenih institucija u Prištini, reč je o osobama srpske nacionalnosti.

“Prvobitno, u Lipljanu, na dve odvojene lokacije, lociran je osumnjičeni B.T. a onda i uhapšen, a potom je uhapšena I osumnjičena N.Č. U nastavku operativnih aktivnosti u Prištini, lociran je i uhapšen treći osumnjičeni M.I.”, navodi se u saopštenju.

Uhapšene osobe osumnjičene su za krivično delo „ratni zločin protiv civilnog stanovništva“ počinjeno tokom 1998. i 1999. godine u zatvoru u Prištini i Lipljanu.

SAZNAJTE VIŠE:

“U svojstvu stražarskih službenika u zatvoru u Prištini i Kazneno-popravnom centru u Lipljanu, učestvovali su u maltretiranju, premlaćivanju i fizičkom i psihičkom mučenju zatočenika Albanaca”, navodi se dalje u saopštenju.

Uhapšeni su sprovedeni u prostorije Uprave za istraživanje ratnih zločina i sa njima se obavlja razgovor.

Ministar unutrašnjih poslova privremenih institucija u tehničkom mandatu Dželjalj Svečlja je naveo da su uhapšene osobe srpske nacionalnosti.

OSTALE TEME:

POZIV ZDRAVSTVENIM RADNICIMA IZ DIJASPORE: Srbija nudi pomoć za povratak!

PORODIČNA FOTOGRAFIJA I SIMBOLIČNA PORUKA: Novi ambasador SAD u Srbiji Mark Brnović proslavio Uskrs u srpskoj crkvi u Finiksu!

„NEKA POZOVU MENE“: Firma koja je radila na rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu tužila advokata Dijane Hrke! (VIDEO)

LIK BOGORODICE TROJERUČICE PUTUJE U JERUSALIM: Mozaik srpske umetnice postaće deo večnosti!

VASKRŠNJA ČESTITKA PRINCA FILIPA: „Srbija će biti jaka i pravedna onoliko koliko budemo spremni da sledimo primer Hristov!“

Izvor: RTS, Foto: Printscreen Facebook