Connect with us

sport

NOLE OSTAO BEZ FINALA: Zverev nestvarnom igrom zaustvio Đokovića na putu ka rekordu!

Published

on

Nemački teniser Aleksandar Zverev pobedio je Novaka Đokovića u tri seta i plasirao se u finale Završnog mastersa u Torinu.

Nemac će u finalu igrati protiv Danila Medvedeva koji je u subotu popodne pobedio Kaspera Ruda, dok je Novak propustio šansu da izjednači rekord Rodžera Federera po broju titula sa Završnog mastersa (6).

Zverev je tokom meča bio sigurniji na servisu i kada bi u meču taj segment igre popustio kod Novaka, nastajali su problemi.

Ostali udarci prvog reketa sveta nisu poduprli padove procenata u servisu, Zverev je čitav meč u odbrani odigrao na vanserijskom nivou i bio je kao „zid“.

Novak je pokušavao da menja ritam, njegovi drop-šotovi nisu prolazili, forhendi su sporadično izbacivani u serijama i zanimljiv meč je rešen tek posle više od tri sata tenisa.

U prvih pet gemova prvog seta, obojica igrača su bila vrlo sigruna na servisima. Đoković je samo u prvih nekoliko poena imao izvesnih problema.

Tu je Zverev čak mogao da traži čelendž i dobije poen zbog duple servis greške pošto se sudije nisu oglasile.

Ipak, Novak je taj gem osvojio ubedljivo kombinacijom servisa i dubokih udaraca, a u istom ritmu je nastavio sve do 3:3.

Ni Saša nije mnogo prepuštao svom protivniku, pa je tek u sedmom gemu bljesnuo jedan forhend viner iz riterna za Novaka.

U tom trenutku je već bilo 40:15 za Zvereva, a Đoković je još jednim riternom napao drugi servis Nemca, pa je sa 40:30 probao da unese još malo neizvesnosti u gemu.

Propustio je šansu zbog lošeg drop-šota po dijagonali, kojim je poslao lopticu u aut, te se nastavilo sa egal igrom.

Umalo je Zverev zapretio u sedmom gemu kada je imao 15:30, mada mu posle toga Đoković nije ostavio mnogo šansi.

Suštinski, sve je u tom delu igre bilo podređeno servisima. Tek u desetom gemu je Novak ozbiljno ugrozio Zvereva.

Vraćao mu je snažne servise, stigao do 15:30 najlepšim poenom u meču u kom su viđeni svi mogući udarci od forhenda i bekhenda, do loba.

Novak je u nastavku tog gema stigao i do set lopte i Zverev je tada poslao nekoliko nemogućih servisa i izvukao se do 5:5.

Već sledeći gem doneo je probleme za Đokovića. Izlazio je napred posle servisa, rizikovao i tako je spasao dve brejk šanse Zvereva do 40:40.

Novak je poveo 6:5, ali je tek u taj-brejku rešen pobednik seta. Novak je u tom gemu odservirao prvu duplu grešku, Zverev je bio sigurniji na servisu i na 6:4 je iskoristio svoju prvu set-loptu.

Početak drugog seta je u nijansama pripao Zverevu, pa je on do 3:2 krstario kroz svaki gem „bombama“ iz početnog udarca.

Đoković nije imao ni pravu energiju, niti karakterističnu reakciju posle grešaka, pa je znatno teže čuvao svoje servise.

Ređao je i greške, dok je Zvereva pogađao čak tri četvrtine prvih servisa. Tek u devetom gemu se malo „zakuvalo“.

Tada je Đoković odigrao dva sjajna udarca i imao 15:30 na servisu protivnika. Zverev se brzo „resetovao“ i prvi svoj servis izgubio u devetom gemu.

Novak je pogodio nekoliko vrhunskih udaraca i naterao Sašu da lopticom u mrežu dovede sebe pred svršen čin.

Đoković je propustio čak tri set-lopte i tek četvrtom je uspeo da prelomi i odvede meč u odlučujući set.

U njemu je Đoković ispustio svoj servis u trećem gemu, kada je Novak pogodio sjajan forhend za 15:15, a onda promašio sve do kraja i poklonio je brejk rivalu.

Do kraja seta imao je šansu u sedmom gemu da preokrene još jednom stvari na svoju „vodenicu“, ali kada je tu ispustio brejk priliku, meč je bio rešen, pa će u nedelju na terenu da se sudare Zverev i Medvedev.