sport

NIJE SE NI ZADIHAO: Novak Đoković lako do trećeg kola Rolan Garosa! (FOTO, VIDEO)

Published

on

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedio je u * kolu Ronal Garosa u Parizu, nakon što je savladao 66. tenisera na ATP listi Ričardsa Berankisa ubedljivo 3-0 u setovima.

Početni set Đoković je dobio za svega 22 minuta igre, uz izgubljenih samo sedam poena.

Đokovićev ritam demoralisao je protivnika, pa je srpski teniser vrlo brzo došao do pobede i u drugom setu rezultatom 6:2.

U posčednjem, trećem setu, Đoković je lako poveo 4-0 pre nego što je Berankis dobio prvi gem.

Međutim, Novak je nastavio po svom i završio je meč pobedom u trećem setu.

Novak je u meč ušao kao apsolutni favorit, pošto je dobio oba prethodna duela sa Berankisom, inače 66. teniserom sveta. Prvi put su se sastali još 2013. na startu US Opena, Novak je u tom meču izgubio svega pet gemova. Igrali su i nedavno na Mastersu Sinsinati, Đoković je slavio sa 7:6 (2), 6:4.

Inače, Đoković igra za jubilarnu, 70. pobedu na Rolan Garosu i ukupno 33. u ovoj sezoni na 34 meča.

Srbin je na startu bio bolji od Šveđanina Mikaela Imera, 6:0, 6:2, 6:3, dok je Berankis pobedio Uga Delijena iz Bolivije sa 6:1, 6:4, 6:4.

Izvor: Mediji