U utakmici prvog kola Lige Evrope na stadionu „Rajko Mitić“ Crvena zvezda i Seltik odigrali su nerešeno 1:1.

Za one kojima je čaša polupuna Zvezda može da bude zadovoljna što nije pretrpela poraz na startu Lige Evropeu beogradskom meču protiv Seltika, jer je morala da juri rezultat. Za one kojima je čaša poluprazna, morala je više s obzirom koliko je imala više prilika od renomiranog protivnika. Na kraju 1:1 i Zvezda je startovala bodom u drugom po renomeu UEFA takmičenju.

Jasna je bila namera Vladana Milojevića. Da prepusti loptu protivniku, koji voli da je ima i vodi igru, a da Zvezda preti iz kontranapada. Plan je uspevao, a posebno su bili raspoloženi Nemanja Radonjić koji je prvi šutirao ka golu, ali i Mirko Ivanić koji je imao dve lepe šanse.

To je bila samo uvertira za pravu dominaciju. Zvezda je potpuno preuzela kontrolu utakmica i počela da stvara šanse kao na traci. Prvo je Duarte u 31. minutu pogodio spoljni deo mreže. Samo pet minuta kasnije Brazilac je ponovo bio blizu gola, ali je ovog puta pogodio prečku. U 41. minutu on je sjajno uposlio Marka Arnautovića, koji je iz povoljne pozicije šutirao tik pored gola.

Ipak, do poluvremena nije bilo golova. Na poluvremenu Vladan Milojević je ostavio Nemanju Radonjića u svlačionici, a uveo Felisija Milsona. Na drugoj strani Brendan Rodžers uveo je iskusnog centarfora Kelečija Ihenača.

I situacija se promenila. Seltik je u intervalu od 52. do 54. minuta imao tri velike šanse, u rangu zicera. Sva tri puta sjajno je intervenisao Mateus. Ali u 56. minutu nije mogao ništa. Keleči Ihenačo je idealno poslužen od strane Nigrena, pored zemljaka Učene idealno se namestio i rutinski matirao brazilskog golmana. Seltik je poveo 1:0.

Ipak, Zvezda nije izgubila glavu. Momentalno se psihološki vratila u igru i počela je da pravi šanse. Prvo je Duarte propustio lepu priliku, ali to je bila samo uvertira za ono što će se dogoditi u 65. minutu. Odlično je iz kornera centrirao Handel. Duarte je najviše skočio, ali je lopta išla pored gola. Pre nego što je izašla pokupio ju je Učena, vratio na peterac, gde ju je u gol smestio Marko Arnautović za 1:1.

Imala je Zvezda veliku priliku za blickrig već u 67. minutu. Mirko Ivanić izbio je sam pred Kaspera Šmajhela, ali je danski golman uspeo da odbrani i sačuva mrežu škotskog velikana.

Ispostaviće se da je to bila najbolja prilika preokret, iako su crveno-beli napadali do samog kraja i imali par prilika za drugi gol. Na kraju ostalo je 1:1.

Crvena zvezda narednu utakmicu u Ligi Evrope igra 2. oktobra na gostovanju protiv Porta. Seltik istog dan dočekuje Bragu.

OSTALE TEME:

TUČA U SKUPŠTINI ZAJEČARA: Privatno obezbeđenje nasrnulo na odbornike opozicije! (VIDEO)

PUCNJAVA U KANCELARIJI ICE U DALASU: Tri osobe ranjene, osumnjičeni izvršio samoubistvo! (VIDEO)

NIJE SE IZVINIO: Džimi Kimel se vratio na ABC nakon spornih komentara o Čarliju Kirku, Tramp burno reagovao! (VIDEO)

POKRENUTE TRI ODVOJENE ISTRAGE: Otac Ilona Maska optužen za seksualno zlostavljanje dece i pastoraka!

NOVI DETALJI UBISTVA ZORANA GRGIĆA: Najpre su ga udarili kolima, a zatim izrešetali!

Izvor: SportKlub; Foto: ATA Images