39°F / 34°F

Published 1 year ago

By Serbian Times

NEPRIKOSNOVEN NA VEČNOJ LISTI: Lebron Džejms postao najbolji strelac NBA lige ikada! (VIDEO)

Košarkaši Oklahome pobedili su rano jutros na gostovanju ekipu Los Anđeles lejkersa sa 133:130, a meč je obeležio igrač domaćeg tima Lebron Džejms, koji je postao najbolji strelac u istoriji NBA lige.

Džejms je rekordni 38.388 poen postigao 10,9 sekundi pre kraja treće četvrtine, nakon čega je usledila kratka ceremonija.

“Hvala vam što ste mi omogućili da budem deo nečega o čemu sam oduvek sanjao”, rekao je 38-godišnji košarkaš Lejkersa.

On je rekord postavio u svojoj 20. sezoni u NBA ligi, dok je na drugom mestu večne liste sada Karim Abdul-Džabar, koji je prisustvovao utakmici u Los Anđelesu.

Abdul-Džabar je najbolji strelac NBA lige bio od 5. aprila 1984. godine, a pet godina kasnije je završio karijeru sa 38.387 poena.

Oklahomu je do pobede vodio Šej Gildžes-Aleksander sa 30 poena, uz osam asistencija, dok je Džejlen Vilijams dodao 25 poena, uz sedam skokova.

Džejms je za domaći tim postigao 38 poena (ukupno 38.390 poena u karijeri), uz sedam skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte, a Rasel Vestbruk je upisao 27 poena i osam asistencija.

Oklahoma je na 11. mestu Zapadne konferencije sa 26 pobeda i 28 poraza, dok su Lejkersi 13. sa učinkom 25/30.