Srpska teniserka Natalija Stevanović napravila je senzaciju na startu Vimbldona.
Dvadesetosmogodišnja Srpkinja, koja je do glavnog žreba stigla kroz kvalifikacije, u prvom Gren slem meču u karijeri pobedila je nekada najbolju igračicu sveta Karolinu Pliškovu iz Češke sa 6:2, 6:3 za 64 minuta igre.
Stevanović, koja je trenutno tek 225. na WTA listi, je hrabro počela duel protiv nekada prve igračice sveta i u šestom gemu je iskoristila prvu od tri vezane brejk loptu u meču.
Devojka iz Niša je potom potvrdila brejk i u osmom gemu još jednom oduzela servis 19. teniserki sveta i došla do prvog osvojenog seta na Gren slem turnirima.
Nastavila je Stevanović da igra svoju igru, u prvom gemu drugog seta spasila je prvu brejk loptu, a u sledećem ponovo oduzela servis velikom favoritu. Srpkinja je sjajan period igre krunisala i sedmim uzastopno osvojenim gemom protiv finalistkinje Vimbldona iz 2021. za 3:0 u drugom setu.
Superb Stevanovic 🙌
— Wimbledon (@Wimbledon) July 5, 2023
Qualifier Natalija Stevanovic upsets No.18 seed Karolina Pliskova to claim a first Wimbledon main draw win, 6-2, 6-3 💫#Wimbledon pic.twitter.com/9Ajoi60xd9
Čehinja je smanjila na 3:1, ali Srpkinja se nije uplašila pobede, što je čest slučaj kada su ovakvi mečevi u pitanju. Stevanovićeva u osmom gemu nije iskoristila tri vezane meč lopte, potom još jednu…
Srpkinja je na svoj servis imala još tri vezane meč lopte, a drugu je iskoristila za najveći trujumf u karijeri. Koliko je Stevanović bila dominantna potvrđuje i podatak da je rivalka imala samo jednu brejk loptu.
Čehinja je samo jednom eliminisana u prvom kolu u Londonu – 2012. kada je debitovala u glavnom žrebu.
Stevanovićeva će se u drugom kolu sastati sa Nemicom Tamarom Korpač, trenutno 122. na WTA listi.
POVEZANE TEME:
DOMINACIJA ĐOKOVIĆA NA VIMBLDONU SE NASTAVLJA: Novak počistio Tompsona u tri seta!
NEVEROVATAN GEST ĐOKOVIĆA: Nole po najvećem pljusku delio autograme navijačima! (FOTO)
MOĆNE REČI NOLETOVOG RIVALA: Izlazim na teren, a nema šanse da pobedim! On je najveći svih vremena!
Izvor: N1
Foto: Printscreen Instagram @nadalija