Chicago
66°
Cloudy
6:44 am6:38 pm CDT
Feels like: 66°F
Wind: 7mph ENE
Humidity: 88%
Pressure: 30.04"Hg
UV index: 0
FriSatSun
70/59°F
77/63°F
77/63°F

Published 3 months ago

By Serbian Times

NASTUP JOKIĆA ZA SRBIJU NEIZVESTAN? Najbolji košarkaš sveta tražio malo vremena, evo kada ćemo znati odgovor!

Javnost u Srbiji sa nestrpljenjem očekuje spisak Svetislava Pešića za predstoječi Mundobasket kako bi saznala da li će igrati Nikola Jokić.

Kako u gotovo svim reprezentacijama pljušte otkazi najboljih igrača, opravdana je zabrinutost da najboljeg košarkaša planete nećemo gledati u dresu Srbije, naročito posle najnapornije sezone koju je imao u karijeri.

Upravo je to bila i tema intervjua selektora Srbije za nemački „Zidojče Cajtung“

Jedno od glavnih pitanja koje znima i javnost izvan Srbije je da li će MVP NBA lige igrati na Mundobasketu koji se od 25. avgusta igra na Filipinima, Japanu i Indoneziji.

Pešić je poručio da još nije siguran, odnosno da još nije jasno. Potom je dodao da je Nikola jedan od najboljih igrača s kojima je sarađivao u karijeri.

„On je jedan od najboljih igrača koje sam trenirao. Osim njegovih izuzetnih sposobnosti, njegov veliki kvalitet je i činjenica da je on timski igrač, da ima besprekoran stav, on ima veliku ličnost. Često sam bio u Denveru i to tamo doživeo. Osim toga, tu je i veliki kontinuitet, on već sedam godina tamo igra. Taj kontinuitet je najvažnija stvar, a to smo mi u Evropi izgubili“, rekao je Pešić.

PROČITAJTE VIŠE:

Selektor Srbije je takođe poručio da je prvenstveni cilj reprezentacije da izbori mesto na Olimpijskim igrama u Parizu sledeće godine.

„Želimo da se kvalifikujemo za Olimpijske igre. Evropa ima samo dva mesta, a Francuska je kao domaćin Igara sigurna. To znači da verovatno moramo da uđemo među četiri najbolje ekipe na prvenstvu sveta. Ima mnogo dobrih ekipa – tu su Grčka, Španija, Slovenija. A turnir je težak, dovoljna je jedna loša utakmica i sve je gotovo“, poručio je srpski selektor.

Najbolji košarkaš sveta zatražio je malo vremena kako bi razmislio i doneo konačnu odluku o igranju za Srbiju. Želja apsolutno postoji i taj deo nije uopšte sporan, ali tu su i neki otežavajući faktori.

Sezona u NBA ligi bila je paklena, a Jokić je igrao do poslednjeg dana. Da je Denver nekim slučajem ranije završio plej-of, Nikola bi imao više vremena za odmor, ovako je sve to znatno skraćeno.

Selektor Pesić dobiće u narednih desetak dana konačan odgovor od Jokića. Taj poziv koji će se obaviti na relaciji Pešić – Jokić je nešto sto svi s nestrpljenjem čekamo.

Iz košarkaških krugova mogli smo da čujemo da svi veruju da će Jokićev odgovor biti pozitivan i da će se najbolji igrač na planeti odazvati pozivu selektora na predstojeći Mundobasket.

Ukoliko se to dogodi, Nikola bi se početkom avgusta priključio pripremama reprezentacije Srbije za Svetsko prvenstvo.

IVAN POSEBNOM TEHNIKOM STVARA UMETNOST: Urezao Jokićev lik na drvo, a sada želi da mu lično uruči portret! (FOTO)

JOŠ JEDAN SRBIN U NBA: Micić potpisao za Oklahomu, zaradiće 23,5 miliona dolara!

JOKIĆ OTPUTOVAO U NAPULJ: Srpski as posetio svoje omiljeno mesto, Italijan ga častio pivom! (FOTO, VIDEO)

Izvor: Mediji
Foto: Printscreen Instagram @kssrbije

YOU MAY LIKE