59°F / 43°F
48°F / 39°F

Published 1 year ago

By Antonije Kovačević

MESI SRUŠIO HRVATSKE SNOVE: Argentina vratila milo za drago, pobeda od 3:0 za veliko finale Mundijala!

Fudbaleri Argentine savladali su Hrvatsku u polufinalu Svetskog prvenstva u Kataru rezultatom 3:0. Strelci za Argentinu bili su Mesi u 34. minutu sa penala Alvarez u 39 i 70 minutu, tako da će gaučosi biti u situaciji da osvoje trofej na koji čekaju 36 godina, još iz doba Dijega Armanda Maradone.

Isto kao što je “El Pibe” radio u Meksiku tako sada Lionel Mesi vuče Gaučose u Dohi ka njihovoj “terseri”, kako vole da je zovu i od koje su, isto kao 2014. godine, na jedan korak pošto su razbili Hrvatsku u polufinalu u kome nije bilo neizvesnosti.

U pravom blickrigu prvog poluvremena, kada su Mesi iz penala i meč viner Hulio Alvares postigli golove u rasponu od šest minuta (34. i 39), bilo je jasno ko će proslaviti veliki trijumf pred skoro 89.000 gledalaca na Lusailu.

Zvezda u nastajanju Alvares je dosolio otvorenu ranu Hrvata u 69. minutu posle prave minijature Mesija i “ringišpila” u kome je provozao Joška Gvardiola, verovatno najboljeg štopera turnira.

I jednostavno odbrana naših komšija nije imala rešenja za Mesija i Alvaresa, pucala je sva tri puta kao nijednom u Kataru i lagano ostala bez ikakve šanse da ponovi podvig iz Rusije kada je stigla do finala, pa će sada morati u borbu za treće mesto.

Više od toga tim Zlatka Dalića nije mogao jer je udario na raspoloženu i agresivniju Argentinu koja je po svemu prikazanom u ovom meču, ali i ranijim zaslužila mesto u utakmici za istoriju.

Tamo će Mesija i družinu da sačeka pobednik drugog polufinala između Francuske i Maroka, takođe na Lusailu, odnosno mestu s koga su šokantno izgubili od Saudijske Arabije na otvaranju, a mesec dana kasnije došli do samog finiša.

Fudbalski bogovi znaju da režiraju najbolje priče, možda će pogledati Mesija i “uručiti” mu najveći trofej otkad je šutnuo loptu, a znamo sve šta je osvojio.