Naoružani napadač ubio je najmanje 10 osoba i ranio još 10 u napadu koji se dogodio u naselju Bekersdal, 40 kilometara jugozapadno od Johanesburga, saopštila je danas lokalna policija.

Motiv napada još nije poznat, a prema policijskom saopštenju, napadač je nasumično pucao po prolaznicama na ulicama, prenosi CBS.

„Deset osoba je poginulo. Nemamo precizne informacije o njihovim identitetima„, izjavila je portparolka policije Brenda Muridili.

Najmanje deset ljudi je povređeno i oni su prevezeni u bolnicu.

Ovo je drugi masovni napad u Južnoj Africi ovog meseca, kada su, 6. decembra, naoružani napadači upali u hostel u blizini Pretorije, ubivši 12 ljudi, među kojima i trogodišnje dete.

PROČITAJTE JOŠ: 

AMERIKA USVOJILA ZAKON O ZAPADNOM BALKANU: Sankcije za korumpirane lidere, Srbija žestoko kritikovana!

ZBOG UBISTVA NA UNIVERZITETU BRAUN: Tramp suspendovao program lutrije za zelene karte!

PUTIN PRVI PUT PROGOVORIO O NIS-U: Imamo sporazum sa Srbijom, nadamo se da će vlast ispuniti obaveze!

PREMINULA STUDENTKINJA OLGA (20): Podlegla povredama od pada niz stepenice u Studentskom gradu!

Izvor: EUronews, Foto: Printscreen X