Chicago
43°
Partly Cloudy
6:36 am7:13 pm CDT
Feels like: 37°F
Wind: 10mph ESE
Humidity: 50%
Pressure: 30.15"Hg
UV index: 4
FriSatSun
59/37°F
39/30°F
55/43°F

Published 7 months ago

By admin

LUKA DONČIĆ TUŽIO ROĐENU MAJKU: Traži potpunu kontrolu nad svojim imenom!

Slovenački reprezentativac Luka Dončić podneo je zahtev Kancelariji za patente i žigove SAD (USPTO) u kom stoji da želi da se poništi registracija zaštitnog znaka “Luka Dončić 7” koji je u vlasništvu njegove majke Mirjam Poterbin.

Ovu informaciju je prvi preneo američki novinar Mark Stajn, a Dončić navodno želi da vrati potpunu kontrolu nad brendovima koji nose njegovo ime.

„Nastavljam da rastem kao igrač i kao osoba, tako da mi je važno da kontrolišem sopstveni brend“, rekao je između ostalog Dončić za „The Stein Line“.

Navodno, nesuglasice datiraju još iz sezone 2018/19, a tada je i predao saglasnost majci da registruje njegovo puno ime kao zaštitni znak.

Bilo je mnogo pokušaja i pregovora o prenosu kontrole nad pravima preko advokatske kompanije “Brown Rudnick”, a Dončić je u julu 2021. godine pismeno saopštio da želi da se poništi pomenuta saglasnost.

Naime, Dončić je želeo da registruje svoj brend kao “Luka Dončić”, ali je Kancelarija odbila da to učini jer već postoji brend “Luka Dončić 7”, a njegova majka nije želela da ga otkaže.

U tužbi stoji da Dončić nije povezan sa tim brendom, da on ne odobrava stavljanje robe i usluga pod tim imenom.

Stajn je preneo da Dončić više nije povezan sa kompanijama koje poseduju i brodaju brend “LD 77” i koji upravljaju sajtom lukadoncic.com.

PRATITE NAS I NA INSTAGRAMU:

Izvor: Kurir
Foto: Printscreen Instagram @lukadoncic

YOU MAY LIKE

SRBIN KAMIONDŽIJA PREŽIVEO STRAŠNU NESREĆU U AMERICI: Aleksandru davali samo 10% šansi da preživi, ali on je uspeo, tri ćerke ga čekaju da se vrati kući!
DIRLJIVA ISPOVEST ANE IZ ČIKAGA: Prešla je težak put da bi ostvarila svoje snove - postala majka i glumica (VIDEO)
"NE UŽIVAM VIŠE U KOŠARCI, IMAM PUNO PROBLEMA": Luka Dončić neprepoznatljiv, otvorio dušu i iskreno priznao! (VIDEO)
GUDELJ JE 5 MINUTA BIO KLINIČKI MRTAV: Lekari spasili život srpskom fudbaleru, evo u kakvom je sada stanju!
USTAŠAMA U INAT: Hrvatska poslanica pocepala „srpsko stablo“ i postala heroj dana!
PONOS DIJASPORE: Srpkinja iz Las Vegasa proglašena za najlepšu tinejdžerku Amerike! (FOTO, VIDEO)
OSNOVANA FONDACIJA "LUKA JOVOVIĆ": Za pomoć svima koji su izgubili voljene u saobraćaju, a nisu dočekali pravdu koju zaslužuju!
NASMEJAO SRBIJU DO SUZA: Kanađanin prvi put probao sarmu i kajmak i napravio neoprostivu grešku! (VIDEO)