Aleksandar Jovanov je 21. jula na štakama krenuo iz Zrenjanina u humanitarnu turu za sedmogodišnjeg Filipa Bajića iz Perleza, koji ima cerebralnu paralizu. Svi koji žele da pomognu Filipu, to mogu da učine slanjem SMS poruke 264 na 3800 ili uplatom na namenske račune.

Jovanova u akciji prati i njegova devojka Nina Rađenović, Dragan Petrović iz Ratkova, Dijana Jovanović iz Temerina, koja je na ovaj put pošla kao medicinska pratnja. Automobilom ih u prva dva dana prati i Borko iz Zrenjanina.

Jovanov je u ponedeljak prešao 34 kilometara od Zrenjanina do Đurđeva, a tokom prvog dana šetnje obišli su i mesta Aradac i Žabalj. U utorak, 22. jula ujutro krenuo je iz Đurđeva put Novog Sada prolazeći kroz Šajkaš i Kać.

PROČITAJTE VIŠE:

U Novom Sadu, u koji je stigao oko 19 časova, dočekali su ga u centru grada ratni veterani i otpratili ga do Trga slobode gde su ubrzo stigli i novosadski biciklisti.

„Prošlog meseca smo organizovali jednu humanitatnu akciju za Ivana (Filipčeva) iz Bečeja i nakon kraćeg odmora sam odlučio, pošto je situacija u državi takva, da decu lečimo sms porukama, da svakog meseca organizujem neku akciju za neko dete, il čoveka. Kada sam tražio za koga ću šetati, odlučio sam da krenem prvo od Zrenjanina. Kada sam čuo za Filipov slučaj, odlučio sam da idem da upoznam njega i njegovu porodicu. Filip je stvarno iedno divno dete. Potrebna je cifra od 100.000 evra za operaciju u Americi. Filip boluje od cerebralne paralize i taj novac mu je neophodan u što kraćem vremenskom periodu“, izjavio je za N1 Aleksandar Jovanov i pozvao sve da pošalju SMS i tako pomognu Filipu u lečenju.

On sa svojim saputnicima nakon Novog Sada nastavlja u sredu put do Inđije, Beograda, Pančeva, Perleza, gde živi i Filip, a ovu humanitarnu turu završava Zrenjaninu, odakle je i pošao na pešaćenje.

OSTALE TEME:

„BLOKADA NIJE ZAVRŠENA“: Dekanka Filološkog traži da se isprazni zgrada prijemnog, studenti odbili!

HANTER BAJDEN, BEZ CENZURE: Sin bivšeg predsednika SAD dao šokantan intervju, psovao Trampa i govorio o drogama! (VIDEO)

„NEMAM OD ČEGA DA BEŽIM, MOJA SAVEST JE ČISTA“: Student Luka, za kojim je raspisana poternica, se predao Višem sudu u Beogradu! (VIDEO)

EVROPSKO TUŽILAŠTVO PORUČILO: Istraga o mogućoj zloupotrebi novca iz fondova EU za rekonstrukciju Železničke stanice u Novom Sadu još uvek traje!

VELIKI USPEH MLADOG SRPSKOG STRELCA: Uroš Gajić osvojio srebro na Evropskom olimpijskom festivalu mladih!

Izvor: N1, Foto: N1 / Lea Apro