Robert Kenedi Mlađi, budući ministar zdravlja u Trampovoj administraciji, izrazio je zahvalnost novoizabranom predsedniku za njegovo liderstvo i hrabrost, naglašavajući važnost zajedničke borbe za eliminaciju epidemije hroničnih bolesti. On je u objavi na mreži X istakao da je posvećen realizaciji Trampove vizije za zdraviju Ameriku.
„Hvala ti, Donald Tramp, na tvođem liderstvu i hrabrosti. Posvećen sam ostvarivanju tvoje vizije da ponovo učinimo Ameriku zdravom. Imamo generacijsku priliku da okupimo najveće umove u nauci, medicini, industriji i vladi kako bismo okončali epidemiju hroničnih bolesti.
Radujem se saradnji sa više od 80.000 zaposlenih u Ministarstvu zdravlja i ljudskih usluga (HHS) kako bismo oslobodili agencije od stresa korporativnog uticaja, omogućujući im da nastave svoju misiju da ponovo učine Amerikance najzdravijim narodom na svetu.
Zajedno ćemo očistiti korupciju, zaustaviti rotaciju između industrije i vlade i vratiti naše zdravstvene agencije njihovoj bogatoj tradiciji zlatnog standarda, nauke zasnovane na dokazima. Obezbediću Amerikancima transparentnost i pristup svim podacima kako bi mogli da donose informisane odluke za sebe i svoje porodice.
Moja posvećenost američkom narodu je da budem iskren javni službenik. Krenimo!“
Thank you @realDonaldTrump for your leadership and courage. I'm committed to advancing your vision to Make America Healthy Again.
— Robert F. Kennedy Jr (@RobertKennedyJr) November 14, 2024
We have a generational opportunity to bring together the greatest minds in science, medicine, industry, and government to put an end to the chronic…
Uprkos tome što je prvobitno planirao da se kandiduje kao nezavistan kandidat na predsedničkim izborima, Robert Kenedi Mlađi je na kraju odlučio da podrži Donalda Trampa, koji je, kao republikanski kandidat, na izborima i pobedio.
Kenedi je, inače, poznat kao skeptik kada su u pitanju vakcine. Zbog toga je njegova buduća uloga već uticala na zalihu proizvođača vakcina. Velike kompanije koje se bave vakcinama zabeležile su pad cena akcije u četvrtak zbog neizvesnosti oko Kenedijevog uticaja na zdravstvenu politiku.
PROČITAJTE VIŠE:
Ključne kompanije koje su pogođene uključuju:
Moderna Inc. MRNA pad od 5,62% na 39,77 dolara.
Pfizer Inc. PFE pad od 2,62% na 26,02 dolara.
Johnson & Johnson JJ pad od 0,89% na 151,87 dolara.
AstraZeneca plc AZN pad od 0,38% na 65,04 dolara.
Novak Inc. NVAKS smanjen za 7,02% na 7,22 dolara
POVEZANE TEME:
SERBIAN TIMES ISTRAŽUJE: Najopasnija droga Amerike je zapravo lek i izdaje se na recept (VIDEO)
ZBOG TRAMPA U CELIBAT: Feministički pokret poziva žene da se ne udaju i ne rađaju decu!
OVO JE TRAMPOV TIM ZA VLADAVINU AMERIKOM: Ilon Mask, Kenedi Mlađi i nosilac ordena srpske zastave!
Izvor: Serbian Times
Foto: EPA/ANTHONY BEHAR/SIPA USA POOL



