45°F / 36°F

Published 2 years ago

By admin

KECMANOVIĆ U ĆETVRTFINALU MAJAMIJA: Srbin eliminisao Frica na domaćem terenu, sledi okršaj sa ‘novim Nadalom’!

Srpski teniser Miomir Kecmanović nastavio je sa izuzetnim partijama od početka sezone i plasirao se u četvrtfinale mastersa u Majamiju. Kecmanović je četvrtoj rundi eliminisao Tejlora Frica iz Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:6, 6:1, 6:4 i tako mu se revanširao za poraz u Indijan Velsu prošle nedelje.

Miomir je napravio veliki preokret protiv Frica i ne samo da mu se osvetio za prošlonedeljni poraz, već je izjednačio svoj najbolji učinak u dva parametra.

Ponovo se našao među najboljih osam na nekom od turnira iz serije 1.000, a ovaj uspeh u Majamiju doneće mu skok najmanje na 38. poziciju na ATP rang-listi, čime će izjednačiti najbolji plasman u karijeri.

Prvi deo meča obeležila je neizvesna borba i odlični servisi obojice, ali je onda Fric iznenada napravio brejk i to mu je bilo dovoljno da povede u setovima.

Nije Miša odustajao, pošto je na startu drugog snažno uzvratio i dvaput oduzeo servis rivalu. Poveo je sa 4:0 u gemovima i tada je bilo jasno da ćemo gledati odlučujući set, što se kasnije i ispostavilo tačnim.

Žalio se Amerikanac svom treneru da je umoran, nekako je preživeo prvi maratonski gem u trećem setu u kojem je spasao četiri brejk prilike, ali već drugi nije. Kecmanović je napravio brejk i došao do kapitalne prednosti.

Pretio je Tejlor do kraja, imao nekoliko prilika i poluprilika, ali je Srbin nekako izdržao i došao do velikog trijumfa.

On će se u sledećoj rundi boriti protiv Karlosa Alkarasa iz Španije, koji je ponovo, ovoga puta nakon preokreta, eliminisao Grka Stefanosa Cicipasa.