63°F / 52°F
59°F / 39°F

Published 4 years ago

By Antonije Kovačević

KAD JE TEŠKO – JOKIĆ! Naš as košem u poslednjem napadu pobedio Dončića u teksaškom derbiju!

Košarkaši Denvera pobedili su Dalas Meverikse na strani u dramatičnoj završnici sa 107:106. Odlučujuće poene za Nagetse postigao je Nikola Jokić na 7.9 sekundi do kraja i time krunisao još jednu odličnu partiju.

Posle 47 poena ubačenih Atlanti, Srbin je duel u Teksasu završio sa 33 (12/20 iz igre), šest skokova i sedam asistencija, a čak 21 poen dao je u trećoj četvrtini.

Jokić je na taj način dobio “teksaški obračun” protiv Slovenca Luke Dončića, koji je bio nadomak tripl-dabla – 27 poena (11/24 iz igre), 10 asistencija i 9 skokova.

U Dalasu je viđena neizvesna utakmica tokom svih 48 minuta, iako su domaći vodili njenim većim delom.

Meveriksi su na kraju prve deonice stekli +10, ali je to bilo kratkog daha pošto se Denver vrlo brzo vratio.

Naredno nešto značajnije vođstvo domaći su imali sredinom trećeg i početkom četvrtog kvartala (oba puta +7), međutim, gosti se nisu predavali.

Usledila je dramatična završnica u kojoj je Dončić propustio nekoliko prilika da reši meč, pre nego što je Jokić pomenutim poenima iz reketa odlučio pobednika.

Pored srpskog centra, u redovima Nagetsa 15 poena je dodao Grent, a 14 Marej.

Kod domaćih, Pauel je pratio Dončića sa 16, a Hardavej sa 15 poena.

Tim iz Kolorada ima skor 26-11, a Dalas je na 23-14.

Izvor: N1 Foto: Youtube