Ponosan je na uspeh bio Strahinja Rašović.

Tri zlata donosi Srbija iz Pariza. Posle strelaca Damira Mikeca i Zorane Arunović, a zatim i Novaka Đokovića u tenisu, obradovali su nas i vaterpolisti Srbije pobedom nad Hrvatskom u velikom finalu.

Nije bilo lako. Srbija je prošla grupu sa skorom 2-3 sa četvrtog mesta, ali je zaigrala najbolje kada je najpotrebnije.

Pobedila je Srbija na tom putu selekcije Grčke, potom SAD, a na kraju i Hrvatsku. Ali bilo je dosta kolebanja posle tog poraza od Australije kada je u pomoć priskočio i najbolji sportista na planeti, Novak Đoković.

PRATITE NAS I NA FEJSBUKU:

– Hvala svima na podršci, jedva čekamo, hvala i svim sportistima koji su nas podržavali, hvala Novaku Đokoviću koji je došao kod nas posle poraza od Australije, to nam je bila takva injekcija jedna, hvala nama međusobno koji smo bili tim, ostali to do kraja. Mogu do sutra da pričam koliko sam srećan, mi smo šampioni, ovo je za sve nas. Srbija je ponosna zemlja, mala, ali ponosna. Mi smo poznati po sportu, srpskom inatu. Ovo je za sve nas. Od trnja do zvezda – objasnio je Rašović.

PROČITAJTE VIŠE:

SRBIJO, IMAŠ ZBOG ČEGA DA SE RADUJEŠ: Pogledajte momenat kada Delfini primaju zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu! (VIDEO)

NAJBOLJI U REGIONU: Srbija uzela vaterpolo zlato i prestigla Hrvatsku na listi osvojenih medalja!

“NISMO OSVAJALI MEDALJE? PA, LJUDI, NISMO MI BOGOMDANI”: Reči Dušana Mandića ostaju za anale i udžbenike! (VIDEO)

Izvor: Telegraf
Foto: AP, Strahinja Rašović