Nikola Jokić, košarkaš Denver Nagetsa, proglašen je za najboljeg košarkaša Srbije u 2024. godini.
Centar Denvera je osvojio treću nagradu za najboljeg igrača NBA lige, dok je sa reprezentacijom osvojio bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.
Ovo je Jokiću četvrta nagrada za najboljeg igrača godine, dok je tri puta to bio Bogdan Bogdanović, a jednom Nemanja Bjelica i Miloš Teodosić.
PROČITAJTE VIŠE:
Najbolja igračica je Jovana Nogić, kojoj je to prva nagrada – pre nje, tri puta je do tog zvanja stigla Sonja Vasić, dva puta Aleksandra Crvenkapić, a po jednom Jelena Milovanović, ANa Dabović i Tina Krajišnik.
Za najboljeg trenera proglašen je Svetislav Pešić, dok je za najboljeg ženskog trenera proglašena Marina Maljković.
Nagrade su dodeljene i u ekipnoj konkurenciji, pa je tako muška seniorska reprezentacija Srbije, predvođena Pešićem sa klupe i Jokićem na terenu, zahvaljujući medalji u Parizu dobila i nagradu za najbolji tim.
POVEZANE TEME:
AMERIKANCI ODLEPILI ZA SRBINOM: Jokić dobio rep pesmu, spot oduševio sve! (VIDEO)
OD NJEGA NEMA ODBRANE: Jokić sa 48 poena vodio Denver do trijumfa nad Bogdanovom Atlantom! (VIDEO)
Izvor: Nova.rs, Foto: Starsport



