63°F / 50°F

Published 1 year ago

By Antonije Kovačević

JOKIĆ UZ SRPSKO KOLO DO NOVOG TRIPL-DABLA: Najbolji košarkaš sveta uveličao Veče srpske kulture u Klivlendu! (VIDEO)

Opet je Nikola Jokić obeležio noć u najjačoj košarkaškoj ligi sveta, a ovaj put su tu nesreću da se suoče s njim imali košarkaši Klivlend Kavalirsa. Najbolji tim Zapada, Denver Nagets, preokrenuo je rezultat u poslednjoj četvrtini i na gostujućem terenu pobedio u zanimljivoj utakmici sa 115-109.

Srpski reprezentativac je zabeležio novi, 22. po redu tripl-dabl u sezoni, ukupno 104-ti u karijeri. Večeras je tradicionalno blistao u šutu (8 od 13 iz igre iliti 62%) što ga je dovelo do 24 poena, uz sjajnih 18 skokova i 13 asistencija!

Denver Nagetsi su u izjednačenom meču uspeli da se odlepe i u samom finišu i zabeleže važnu pobedu na vrućem terenu u Klivlendu, pravom zagrevanju za finiš sezone i plej-of utakmice.

A zagrevanje za Jokićevu pobedu u Klivlendu proteklo je u znaku srpskog kola! Folklorna grupa “Morava” iz crkve Svetog Save u Klivlendu izvela je na poluvremenu splet igara sa Kosova i Metohije. Ovo je izazvalo oduševljenje u publici u kojoj je bilo dosta naših zemljaka, koji su došli da prisustvuju Serbian Heritage Night (Veče srpskog nasleđa), organizovanom upravo povodom gostovanja Jokićevog Denvera u dvorani Rocket Mortgage FieldHouse.

Pored Jokića, u Nagetsima je zapažen bio Porter sa 25 poena i 6 skokova, zatim Džamal Marej sa 16 poena i 9 asistencija, te Koldvel-Poup sa 17 koševa.

Sa druge strane istakao se Mobli, koji je meč završio sa 31 poenom i 9 skokova, a podršku, ali nedovoljnu za pobedu, pružili su mu Mičel i Garland sa po 22 koša.

Denver i dalje drži vodeću poziciju na Zapadu (skor 42-18), a posle ovog poraza Klivlend je ostao na četvrtom mestu Istoka sa odnosom pobeda i poraza 38-24.

Tekst: Antonije Kovačević Foto/Video: Goran Debelnogić